Teraz jest N gru 15, 2019 2:47 pm


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 22, 2018 10:08 am 


Dom stały (1 pies) Transport


Dołączył(a): Pn maja 04, 2015 8:34 pm
Posty: 1729
KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Imię: Milka
Rasa: w typie rasy Buldog Francuski
Płeć: suka
Wiek:
Numer czipa: 616093900595270
Umaszczenie: łaciata
Inne informacje: odbiór nieinterwencyjny
Data zamustrowania: 22/06/2018
Data wymustrowania: 09.07.2018
Status: adoptowana
Kastracja: brak
Odbiór psa: Aga
Transport: qszell, bryndzolinka
Dom tymczasowy: bryndzolinka
Współrzędne geograficzne: Radowice (k.Zielonej Góry)
Kandydaci na DS: ewelinaG
Termin kastracji: do 3 miesięcy po najbliższej cieczce
Wachtę pełniła:[/b] Anula

DT - dom tymczasowy, DS - dom stały, ZB - Załoga Bulldoga


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt cze 22, 2018 10:09 am 


Dom stały (1 pies) Transport


Dołączył(a): Pn maja 04, 2015 8:34 pm
Posty: 1729
Wiadomość dla Domu Tymczasowego:

Na wstępie tej wiadomości chcielibyśmy serdecznie podziękować Wam za poświęcenie i chęć niesienia pomocy Załogowym Psom.
To Wy przywracacie psiakom wiarę w ludzi, uczycie podstawowych zasad życia, pielęgnujecie i opiekujecie się "Rozbitkami".
Niestety często nie znamy historii psa, nie wiemy jakie ma schorzenia, przypadłości, upodobania, jaki jest jego stosunek do innych zwierząt, czy nawet ludzi. Zdajemy sobie sprawę, jak trudną decyzję podejmujecie biorąc na siebie obowiązek opieki nad psem - zagadką ;). Poświęcacie, siebie, czas, nierzadko również pieniądze. Jedyną zapłatą jest satysfakcja z postępów jakie robi Rozbitek, a także wdzięczność nas wszystkich – osób skupionych wokół załogowej idei.

Chcąc okazać naszą wdzięczność, staramy się otoczyć, nasze Domy Tymczasowe, szczególną opieką. Aby Dom Tymczasowy nie był pozostawiony sam sobie oraz żeby ułatwić Wam poruszanie się w załogowych zasadach, stworzyłyśmy "ABC DT", porządkujemy tam kwestie związane z opieką nad tymczasowiczem.
Każdy DT ma również przydzielonego opiekuna z ramienia Fundacji. Opiekun będzie się z Wami kontaktował i prowadził Was przez meandry DT.


"ABC DT"

1. Pies który trafi do Was na DT lub którego sami odbierzecie pomagając w transporcie najprawdopodobniej będzie brudny, wystraszony, bez podstawowej socjalizacji.
- Zadbaj o jego higienę ;) czyli kąpiel.
- Zabezpiecz też psa przed ucieczką zakładając mu obrożę bądź szelki i smycz. Początkowo pies może nie znać tego typu akcesoriów, ale nauczy się szybko.
- Pamiętaj, że pies pewnie będzie głodny, ale może nie znać np. suchej karmy. Z wyżywieniem trzeba postępować racjonalnie. Czasami pęka serce widząc jaki psiak jest chudy, ale nie możemy mu podawać wtedy zbyt dużych porcji, by nie spowodować bólu. Często psy nie znają jedzenia z misek, możesz spróbować od położenia karmy na podłodze lub na płaskim talerzu i stopniowo przyzwyczajać psa do jedzenia z misek.
- Daj psu poznać nowe otoczenie, postaraj się nie zwracać w domu zbytniej uwagi na psa, a stanie się on odważniejszy. Czułości, bliskości i miłości od człowieka uczy się pewnie pierwszy raz i to właśnie od Ciebie ;)

2. Jeśli masz psa rezydenta, zadbaj o względnie prawidłowe poznanie psów.
- Zapoznaj psy na zewnątrz, poza terenem który rezydent dobrze zna. Psy powinny być na obcym dla siebie terenie. Pierwsze można spacerować w pewnej odległości, by później ją stopniowo zmniejszać, aż dojdzie do kontaktu psów. Daj się psom swobodnie obwąchać, pospaceruj z nimi. Pamiętaj żeby być rozluźnionym, nie napinać smyczy.
Postaraj się by spacer po obwąchaniu trwał minimum kilkanaście minut, niech psy przyzwyczają się do swoich zapachów, swojej obecności. Jeśli masz do dyspozycji długie smycze lub linki niech psy luźno maszerują.
Po takim spacerze można wpuścić psy na ogród oczywiście jeśli taki posiadasz (sprawdź czy teren jest dobrze zamknięty, żeby nowy pies nie miał możliwości ucieczki).
- W domu pochowaj zabawki psa rezydenta, wprowadzaj je powoli po kilku dniach, żeby nie wywołać zazdrości z nimi związanymi.
- Pozwól ustalić hierarchię psom dając im "przestrzeń" czyli nie okazuj im przez kilka pierwszych dni zbyt dużej czułości, nie wyróżniaj żadnego z psów.

3. Nastaw się na kilka wpadek z załatwieniem się psa w domu, staraj się nagradzać psa za załatwienie potrzeby na dworze. Szybciej się dzięki temu nauczy. Możesz rozkładać w domu w jednym miejscu matę higieniczną by pies mógł w razie potrzeby z niej skorzystać.

4. Pies, który jest na Domu Tymczasowym musi mieć prowadzony wątek na forum Załogi Bulldoga. Prosimy Dom tymczasowy o wpisy dotyczące np. zdrowia psa, zachowania, postępów w nauce czystości itp. minimum co dwa dni. Oczywiście im częściej tym lepiej ;)
Wątek psa w DT znajduje się w dziale: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga.

5. Każdy pies oraz DT ma przydzielonego opiekuna z Fundacji. Na forum Załogi Bulldoga:
- w dziale: Rozbitkowie,
- w: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga, jest założony wątek psa, który jest u Was na domu tymczasowym. W pierwszym poście tego wątku jest informacja, kto został waszym opiekunem, czyli kto "wachtę pełni".
Opiekun jest osobą prowadzącą Was jako DT i psiaka w procesie szukania mu domu stałego. Opiekun pomaga, doradza, stara się rozwiązywać problemy. Jest osobą decyzyjną w ZB.

6. Jako, że nie wymagamy od razu opanowała przez Was, obsługi naszego forum, przygotowałyśmy różnego rodzaju instrukcje (w tym wklejania/wrzucania zdjęć), które mają za zadanie ułatwić Wam "poruszanie się" na naszym forum. viewforum.php?f=10
Jeśli któraś z nich pozostawia wątpliwości, postaramy się je wyjaśnić.

7. Jeśli cokolwiek by się działo, DT potrzebuje pomocy z naszej strony lub po prostu chcecie porozmawiać, potrzebujecie porady, zdzwońcie do opiekuna.
Jeśli sprawa jest pilna, a opiekun wyznaczony nie odbiera, korzystajcie z poniższych numerów:

- 691 371 315 (Marzena)
- 794 444 917 (kasiailukasz/Kasia)
- 794 444 917 (kasiailukasz/Łukasz)
- 794 444 929 (Szania/Ola)
- 794 444 901 (Anula/Ania)
- 794 444 927 (ronnie/Weronika)
- 695 556 477 (Nika1377/Dominika)
- 500 073 028 (Monia/Monika)

Możecie również wysłać do nas e-mail na adres:
- fundacja@zalogabulldoga.org
- forum@zalogabulldoga.org
lub
Wysłać wiadomość prywatną (pw) poprzez panel na forum.


Dom Tymczasowy ZB powinien:

1. Stworzyć w swoim domu miejsce i warunki do przyjęcia tymczasowicza (legowisko, miski, obroża/szelki i smycz, zaopatrzyć się w odpowiednią karmę oraz inne niezbędne akcesoria).

2. W ciągu pierwszych 2 dni od przyjazdu psa do Domu Tymczasowego, odbyć z nim wizytę u lekarza weterynarii w wyznaczonym przez ZB gabinecie po konsultacji z opiekunem DT.

Podczas wizyty należy:
- zbadać ogólny stan zdrowia,
- wyczyścić uszy, jeżeli to konieczne pobrać wymaz i dać go do badania,
- przyciąć pazury,
- wyczyścić gruczoły kołodobytowe
- zrobić badanie krwi - morfologia (pies musi być na czczo czyli nie przyjmować posiłku minimum 8h),
- odrobaczyć psa,
- w przypadku zmian skórnych pobrać zeskrobinę do badania,
- umówić termin sterylizacji/kastracji, o ile nie ma zdrowotnych przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu,
- założyć psu książeczkę zdrowia na dane Fundacji ZB, sprawdzić czy posiada aktywny czip, jeśli nie zaczipować NIE rejestrując chipu (opiekun DT zarejestruje chip w bazie przez konto Fundacji),
- w razie potrzeby innych badań i dalszej diagnozy, konieczny jest kontakt z opiekunem DT,
- konieczny jest dokładny opis wizyty wykonany przez weterynarza czyli karta informacyjna z wizyty.

UWAGA! Nie szczepić psa, szczepienie osłabia jego odporność, uniemożliwi wykonanie sterylizacji/kastracji w najbliższym czasie.

3. Przestrzegać zaleceń lekarza weterynarii dotyczących sposobu leczenia i pielęgnacji, a także przestrzegać terminów kolejnych wizyt.

4. Dbać o bezpieczeństwo powierzonego psa i otaczać go jak najlepszą opieką. Pracować z psem w zakresie nauki czystości i utrwalania pożądanych zachowań.

5. Jeśli istnieją ku temu przesłanki i kwestia ta jest ustalona z opiekunem, dom tymczasowy może podjąć współpracę ze wskazanym i umówionym przez ZB behawiorystą.

6. Prowadzić założony wątek na forum Fundacji ZB w dziale „Rozbitkowie” → „Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga”.
Zamieszczać tam wszystkie informacje, które mogą być istotne dla przyszłego domu stałego (stosunek do psów/kotów, dzieci, problemy zdrowotne, behawioralne, umiejętność zachowania czystości, zachowanie podczas jazdy samochodem itp.)
Dodawać do wątku zdjęcia, oddające w pełni wygląd psa.

7. Gromadzić, a następnie przesyłać, na wskazany przez ZB adres, pełną dokumentację medyczną psa – karty informacyjne wizyt, wyniki badań itp. (np. zdjęcia RTG).

8. Gromadzić, a następnie przesyłać, na adres ZB wszystkie dokumenty księgowe potwierdzające poczynione wydatki (niezależnie czy kosztem obciążona jest ZB, czy dom tymczasowy ponosi go z własnych środków, faktury muszą być na dane ZB oraz mieć wyszczególnione usługi, leki, badania).
Fundacja "Załoga Bulldoga"
ul. Bolesława Chrobrego 12
91-464 Łódź
NIP: 7262655177
Zasady postępowania z fakturami zostały szczegółowo opisane tutaj: viewtopic.php?f=38&t=66&p=218#p218

9. Być w częstym kontakcie telefonicznym z opiekunem DT.

10. Wydać psa osobie wskazanej przez ZB w terminie ustalonym pomiędzy opiekunem, DT a DS.


Dom Tymczasowy ZB może:

1. Wybrać imię dla psa. Prosimy o niesamowitą inwencję twórczą, żeby imiona psów były wyjątkowe i niepowtarzalne - oryginalne ;)
Dla inspiracji zachęcamy do zapoznania się z listą imion:
viewtopic.php?f=63&t=1077&p=123491#p123491

2. Współfinansować koszty utrzymania i leczenia psa.
Ogromną pomoc dla ZB stanowi samodzielne finansowanie pobytu psa w DT np. zakupu karmy, szelek/obroży i smyczy dla tymczasowicza.
Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, skontaktuj się z opiekunem.

3. Starać się o adopcję psa. Jeśli Zarząd ZB nie ma zastrzeżeń co do opieki i sposobu postępowania z psem, to DT ma prawo pierwszeństwa adopcji. Decyzję odnośnie chęci adopcji psa, Dom Tymczasowy musi podjąć w ciągu 14 dni od dnia jego przyjazdu.

4. Otrzymać zaświadczenie o pracy wolontariackiej, jaką jest tworzenie Domu Tymczasowego dla naszego rozbitka.

5. Przedstawić Zarządowi "swoich" kandydatów na dom stały dla psa. (Zarząd może, a nie musi kierować się tymi sugestiami).


Jeszcze raz bardzo dziękujemy i trzymamy kciuki!
Pozdrawiamy, Załoga Bulldoga!


Pamiętajcie, że pies podczas pobytu w DT jest "własnością" Fundacji Załoga Bulldoga.
Poprzez maila podanego podczas rejestracji na Forum, przesłany zostanie Regulamin Domu Tymczasowego.


Zgłoś post Szczegóły postu Usuń post


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt cze 22, 2018 7:04 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Wt cze 09, 2015 10:46 am
Posty: 52
Witamy serdecznie wszystkich :)
to pierwszy raz kiedy udzielam się na jakimkolwiek forum także proszę o wyrozumiałość ;)

Milka jest z nami od dziś, także za dużo o niej powiedzieć nie mogę ale nie mam wątpliwości co do tego że jest to przekochana sunia :) nie wiemy w jakich warunkach dorastała i żyła ale na pewno jej życie nie było usłane różami

drogę zniosła bardzo dobrze, wiadomo ciut zaniepokojona ale ogólnie spokojna, wepchała się nieśmiało na kolana i tak przebyliśmy większą część podróży :)

prosto z drogi zajechaliśmy do naszej weterynarz, psinka obejrzana z każdej strony i wstępnie:

postawa - róbcie ze mną co chcecie, jest mi to obojętne

psinka jest generalnie drobniutka ale wychudzenie rzuca się w oczy, waży zaledwie 7kg, boczki zapadnięte, żebra sterczą :(

krew na badania pobrana, było ciężko psinka odwodniona
wymaz z uszu pobrany - uszka w złym stanie brudne, stan zapalny itp
bruzdy przynosowe i skóra między poduszkami łapek zaogniona - pobrałyśmy wymaz
pcheł nie ma ale na pewno były bo w sierści resztki ich odchodów,
pazury długie, zakręcone - już po obcięciu
gruczoły okołoodbytowe sprawdzone jest ok
ząbki w nie najgorszym stanie ale oddech..o matko i córko smrodek nie z tej ziemi, bąki przy tym to nic
to co mnie najbardziej martwi oddychanie, oddech utrudniony, charczący okresowo charczenie nasila się, mała często przybiera postawę wysoką, która widocznie poprawia jej komfort oddychania
gile z nosa są + flegma ale nie dużo, niemniej jednak są

plamka na oku - nieleczony wrzód lub zagojona rana, zakropione i sprawdzone

i ostatnia rzecz - chodzenie...jest dziwne tzn Milka chodzi, nawet raz się rozpędziła ale tak jakoś stawia te łapki jak by nie wiedziała co ma z nimi zrobić a w spoczynku tak jakoś je układa jak by były wiotkie..zobaczymy co dalej z tym będzie

a teraz te dobre informacje :)

jak już wspomniałam w aucie początkowo siedziałam z przodu i od razu władowała mi się na kolana,
jak przesiadłam się z nią do tyłu żeby miała więcej miejsca to przytuliła się boczkiem i tak spała

lubi mizianie drapanie ale tak jakby jest tym lekko zmieszana, bynajmniej przyjemnie mruży oczka wiec myślę ze jej to pasuje ;)

w domu poznała się z moją Bunią i chyba się polubiły, pierwsze buziaki już były ;)
drugi nasz pies Dolar także ją zaakceptował z jego strony jest super a ona go olała :p
widać że psina nie wie co to zabawa, bo na bawiącą się Bunie i Dolara patrzyła zaciekawiona ale nie wiedziała co z tym zrobić, nieporadnie wyrwała się w ich stronę i nagle się zatrzymała...przykre rozterki ale teraz przed nią same dobre dni, nauczy się :P

pierwsza drzemka w nowym legowisku już była, siku i kupa na podwórku także

Milka nie wie co to znaczy jeść z ręki, podsunięte kąski tylko wącha, ale położone przed nią już ewentualnie zje ;)

kolacje także chętnie wciągnęła choć niewiele, jadła ochoczo ale na dwa razy

na swoje imię póki co nie reaguje, generalnie nie reaguje na nic, ale wszystko przed nami:)

tyle tytułem wstępu, badania pobrane, czekam na wyniki

pozdrawiam :)


Ostatnio edytowano Pt cze 22, 2018 7:48 pm przez Bryndzolinka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt cze 22, 2018 7:34 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Wt cze 09, 2015 10:46 am
Posty: 52
Milka wita:)[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180622/a3045626a77c860b873241f2d206d579.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180622/340c1ecfbb0a15584eb96c6736a321ba.jpg[/img]Obrazek

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt cze 22, 2018 9:19 pm 
Avatar użytkownika


Starszy Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): So lip 16, 2016 4:18 pm
Posty: 2555
Z tego co piszesz, trochę diagnostyki i leczenia pewnie przed wami, ale wszystko da się ogarnąć. A sunia szybko wam to wynagrodzi :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So cze 23, 2018 9:53 am 


Mechanik pokładowy Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Śr lip 06, 2016 12:52 pm
Posty: 1773
Słodziutka jest malutka. Dużo pracy przed wami ale na pewno wyprowadzicie małą na prostą. Powodzenia ;)


Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 103.31 KiB | Przeglądane 1515 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So cze 23, 2018 12:08 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Wt cze 09, 2015 10:46 am
Posty: 52
Podstawowe wyniki juz mamy
morfologia i biochemia jest w miarę ok, niewielka niedokrwistość ale może to wynikać z niedożywienia, takze trochę się podtuczymy i kontrola ;)

Pani dr obejrzała bioderka, pachwinki i budowa jest w porządku, przy chodzeniu mała minimalnie ciągnie przednimi łapkami i w zasadzie tylko w spoczynku tak dziwnie je układa co także może wynikać z osłabienia - sprawa do obserwacji
Ale nie przeszkadza jej to kompletnie w chodzeniu za mną jak cień, na wieczór poczuła się trochę pewniej i zwiedzała nowe salony:)

Osłuchowo wszystko ok, więc smarki i prychanie jest spowodowane budową kufy, po niedzieli będę umawiać ją na kontrolne zdjęcie RTG i kardiologa

Jak Milka wyjdzie trochę na prostą, będziemy się badać i rozważać czy konieczna i mozliwa jest korekta nosa, podniebienia czy czegokolwiek z tego układu

Smrodek z paszczy najprawdopodobniej jest spowodowany złą dietą bo ząbki są w porządku - obserwujemy

Fałdki przynosowe nie ma dramatu - wyleczymy :)
Uszka ..tak sobie ale jest duża szansa że ogarniemy je na tyle żeby mała lepiej słyszała :)

Pierwsza kąpiel za nami, nie powiem żeby była zachwycona ale była bardzo grzeczna :)

Noc bez problemu, przespała całą
Wcześnie raniutko poszłyśmy na siku i dwujeczke

Mała ma dobry apetyt ale niestety problem z jedzeniem
Sucha karma jest dla niej wyzwaniem, ciężko jej
A mokre jedzenie ciężko jej jeść z miski, tak jakby sunie pyszczkiem po nim ale dzielnie się stara

Rewolucji żołądkowo jelitowych nie było :)

To chyba na tą chwilę wszystko.. :)Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowano So cze 23, 2018 12:28 pm przez Bryndzolinka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So cze 23, 2018 12:10 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Wt cze 09, 2015 10:46 am
Posty: 52
A nockę przespałam tak, jak matka mnie przekładała żebym leżała cała w legowisku to ja dalej swoje :)[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180623/600759e4bd2cc3cb9b8a4383c342eec4.jpg[/img]

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So cze 23, 2018 1:21 pm 
Avatar użytkownika


Starszy Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): So lip 16, 2016 4:18 pm
Posty: 2555
Czyli wcale nie jest najgorzej - to dobre wieści :) Urocza z Milki dziewczynka.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt cze 29, 2018 9:57 pm 
Jak tam u Milki?


Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: So cze 30, 2018 1:15 am 
Avatar użytkownika


Starszy Marynarz


Dołączył(a): N sty 24, 2016 9:15 pm
Posty: 364
U naszej Mani smrodek z papusi był spowodowany właśnie złą dietą więc pewnie jeszcze chwila i wszystko będzie jak należy. U nas po smrodku zostało tylko wspomnienie
Pozdrawiamy malutką

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N lip 01, 2018 2:35 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Wt cze 09, 2015 10:46 am
Posty: 52
Kochani u nas pomału do przodu, raz lepiej raz gorzej ale poznajemy się :) Nasza mała żaba nabiera coraz więcej śmiałości i poznaje uroki nieustannych przytulasów i pełnej miski :)

Zmieniliśmy lekarza i mamy juz dopracowany plan działania
Do poprawy mamy nos i podniebienie, jak uszka się nie udrożnią to też zrobimy korektę
Mała ma ubytki mięśniowe, dostałyśmy tabletki na masę także nie śpimy - koksimy :D

Musimy jeszcze ogarnąć rezonans żeby wykluczyć wodogłowie, rozstaw oczu trochę niepokoi

Milka już rozkochała w sobie wszystkich domowników, częściej jest "Milusia" niż Milka ;)

Zaliczyłyśmy także wizytę u behawiorysty, musiałam zabrać ją ...i moja pierwszą damę Bunie :)
Milka ma ogromny deficyt miłości, i my nie mamy z tym żadnego problemu, kiedy trzeba stopujemy itd ale moja Bunia słabo radzi sobie z nową koleżanką i w pewnych sytuacjach ze słodkiego piesiunia zaczyna się zamieniać w oziębłą małą france :p Milka jako psiak z pseudo wiadomo nie zna żadnych zasad ale także psia mowa jest jej dość obca i wogóle nie jarzy, że przytłacza Bunię swoją osobą a Bunia daje jej wyraźne znaki...i stąd mam w domu małego FOCHA i małego smutasa :) na podwórku juz były małe przymiarki do wspólnej zabawy, jedzą razem boczek przy boczku - tu problemu nie ma
ale w domu to juz inna sprawa, Milka wchodzi do pokoju - Bunia ostentacyjnie wychodzi, Milka podchodzi do koleżanki ta się odwraca.. :?
ale apogeum jest kiedy Milka ładuje swoje chude pupsko do legowiska Buni - "tu niewolno! przecież to jet MOJA strefa komfortu! MAMO RATUJ!" przerażone oczy jak 5zł i hyc do mnie do łóżka :) eh te baby, uczymy Milke gdzie odpoczywamy, mam nadzieję że się w końcu polubią :)

Pracujemy nad załatwianiem się na dworze - zdarzyły się nam dwie wpadki, ale mała pomału łapie o co chodzi:)

W domu zostały jej do ogarnięcia jeszcze tylko schody, stara się przełamać lęk i po małych namowach startuje do góry jak rakieta, ze schodzeniem juz gorzej :roll:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N lip 01, 2018 2:46 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Wt cze 09, 2015 10:46 am
Posty: 52
Kropimy uszka :)[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180701/ff21af1f396a081885fe61e7e4929f77.jpg[/img]

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N lip 01, 2018 2:46 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Wt cze 09, 2015 10:46 am
Posty: 52
Cześć:)[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180701/f5cf41d971f319e7f9a5d678b7876f3f.jpg[/img]

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowano N lip 01, 2018 9:12 pm przez Bryndzolinka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N lip 01, 2018 3:27 pm 
Avatar użytkownika


Starszy Marynarz


Dołączył(a): N sty 24, 2016 9:15 pm
Posty: 364
Jakbym czytała o Meli i Mani. U nas było dokładnie tak samo, Mela unikała Mani, uciekała od niej, chowała się pod stół, byle dalej od Mani. I wieczny foch, patrzenie z wyrzutem "no zabierz ode mnie tego smrodka". Trwało to długo, chyba miesiąc albo półtorej zanim się przekonała a teraz wszystko robią razem. Jak idę z jedną na spacer, zdziwienie dlaczego druga nie idzie
Oczywiście, Mela czasem się wkurza na Manię i dalej bywa czasem zazdrosna ale nauczyły się żyć razem. Kwestia czasu.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn lip 02, 2018 1:23 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Wt cze 09, 2015 10:46 am
Posty: 52
To mnie pocieszyłaś, mam nadzieję że dziewczyny jak najszybciej się dogadają
A co do zapaszku z paszczy to faktycznie, tydzień na normalnej diecie i jest poprawa :D

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn lip 02, 2018 3:50 pm 
Avatar użytkownika


Starszy Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): So lip 16, 2016 4:18 pm
Posty: 2555
U mnie było podobnie, gdy w życiu Pako pojawiła się Emma. On, zrównoważony, już u siebie, zaznajomiony z rytuałami i przekonany, że należy mu się 100% uwagi, ona - spragniona człowieka, zagubiona, nieczytająca żadnych sygnałów. Wszystko się dotarło :) Razem jedzą, śpią, bawią się. Pako ustępuje kiedy Emma pcha się do któregoś z nas, po prostu puszcza ją przodem, przez chwilę robi obrażoną minę, a potem przychodzi po swoją porcję głasków. Wkurza się tylko jak taran go podepcze ;)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N lip 08, 2018 4:36 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Wt cze 09, 2015 10:46 am
Posty: 52
Taką koleżankę dziś spotkałam ;)Obrazek

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N lip 08, 2018 6:36 pm 
Avatar użytkownika


Starszy Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): So lip 16, 2016 4:18 pm
Posty: 2555
Łał, co za spotkanie! I to tak na deptaku? Milka też wygląda na zaskoczoną.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn lip 09, 2018 1:09 am 
Ale super spotkanie! :D


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 pasażerów


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL