Forum fundacji Załoga Bulldoga
http://forum.zalogabulldoga.org/

BULDOG ANGIELSKI
http://forum.zalogabulldoga.org/viewtopic.php?f=39&t=39
Strona 1 z 1

Autor:  Jola [ So lis 29, 2014 7:09 pm ]
Tytuł:  BULDOG ANGIELSKI

Buldog Angielski to, potęga ducha w muskularnym ciele.

Przodkowie dzisiejszych buldogów to typowe psy bojowe wywodzące się z mastifów. Buldogi stały się najbardziej sławne na Wyspach Brytyjskich za sprawą udziału w walkach z bykami (do 1835 roku "narodowy sport" Brytyjczyków). Po zakazie walk, rasa buldog angielski, "stała się" psem awanturników, złodziei i przestępców.
Pewien hodowca zauroczył się tą rasą i postanowił przywrócić ją do dawnej świetności, buldog wrócił do łask. Jego wygląd zupełnie się zmienił, wyeliminowano jego agresję i napastliwość.

Buldog angielski jest psem wesołym, spontanicznym, zrównoważonym, z ogromną cierpliwością i swoistym "poczuciem humoru". Jest psem wrażliwym, ale i upartym, czasami nawet nieustępliwym. Jest bardzo inteligentny, mocno kocha swojego opiekuna, jest psem rodzinnym.

Buldogi są flegmatyczne i spokojne, ale w warunkach zagrożenia stają się niebezpieczne. W naturze jego nie leży już atakowanie i agresja, ale od przodków zachowały czujność i instynkt obrończy.
W warunkach zagrożenia stają się niebezpieczne, a w walce są wytrwałe i nieustępliwe. Robią, to z miłości i troski o swoją rodzinę/stado.

Buldog angielski jest wyjątkowo cierpliwy, kocha dzieci, jest ich idealnym przyjacielem. Dość często nie zdaje sobie sprawy ze swojej siły i masy. Buldog jest ciężkim, masywnym psem ważącym około 25 - 30 kg.

Jest bardzo tolerancyjny! Współżycie z innymi psami i zwierzętami domowymi jest zazwyczaj bezkonfliktowe.

Jest bardzo wrażliwy na głos, reaguje na zdecydowaną prośbę.Z buldogiem angielskim cały czas trzeba postępować konsekwentnie, nie można im na za dużo pozwalać, ale nie wolno ich traktować surowo.
Właściciel musi ustalić limit zabaw i igraszek, ponieważ buldogi zapominają się i nie zwracają uwagi na swoje zmęczenie.

Buldog angielski może mieszkać w mieszkaniu jak i w domu z ogrodem. Niestety ze względu na budowę ciała i masę, nie powinien wchodzić sam po schodach na wyższe piętra. Są idealnymi psami dla ludzi mniej aktywnych. Buldogowi angielskiemu wystarczą trzy krótkie spacery w ciągu dnia, resztę czasu chętnie spędzają w domu lub w ogrodzie, pod warunkiem, że rodzina będzie w pobliżu.

Pamiętać trzeba o pomocy w higienie! Okolice oczu i fałdy na nosie, oraz miejsca intymne wymagają regularnej pielęgnacji. Buldog nie jest w stanie tego sam zrobić, ze względu na swoją budowę ciała. Buldog angielski lubi leżeć na miękkim podłożu, w suchym, pozbawionym przeciągów miejscu.
Często u tej rasy występują alergie i choroby skórne. Ze względu na częste problemy z oddychaniem, należy uważać podczas spacerów w upalne dni i podczas mrozów.

Pamiętać trzeba o głośnym chrapaniu, bekaniu, puszczaniu bąków!

Buldog Angielski, to taki "słodki" domowy atleta. Jest czujny, odważny, potrafi być niesamowicie uparty. Można na nim polegać!

Wytyczne, co do prawidłowego wyglądu buldoga angielskiego według wzorca rasy FCI:
http://www.zkwp.pl/zg/wzorce/149.pdf

Autor:  Jola [ So lis 29, 2014 7:23 pm ]
Tytuł:  Re: Buldog Angielski

Buldog Angielski "na wesoło"!

Najbardziej niedoceniona gwiazda filmowa. Producenci w Hollywood się na nim nie poznali i rolę gladiatora dostał Russel Crowe.
Jednak tysiąc lat temu to buldog angielski święcił triumfy na arenach. Był w stanie powalić byka czy niedźwiedzia.

Dziś już w niczym nie przypomina dzielnego wojownika. Straszyć może tylko wyglądem bo urodę ma raczej nieoczywistą. Czasem bywa nawet mylony ze świnią. Jest do niej podobny nie tylko z wyglądu. To dzięki niemu powstała świnka skarbonka bowiem ze względu na liczne problemy zdrowotne pieniądze możne w niego ładować bez dna.

Charakterem natomiast przypomina osła, a łagodny jest jak baranek. Kocha cały świat, a najbardziej dzieci. Świetnie sprawdza się jako niania i jest to jedyna praca jakiej raczy się podjąć.

Jest wiernym stróżem ale tylko kanapy.By mieć pewność, że nie zostanie ukradziona spędza na niej cały dzień. Niestety niczego więcej nie upilnuje bo włamanie jest w stanie przespać. I tak pewnie żadnego złodzieja by nie dogonił bo porusza się z gracją słonia w składzie porcelany. Z resztą po co zadzierać z bandziorami kiedy mogą się tym zająć Twoi kumple gliniarz i prokurator?

Bulldog angielski nie jest od tego żeby się przemęczać. To pies wysoce nieużyteczny. Nie zagoni owiec na pastwisko, nie obroni domu przed złodziejami, nie wykryje nielegalnie przewożonych substancji ani nie odnajdzie człowieka przysypanego lawiną. Nie musi. On ma po prostu być i dać się podziwiać.

Autor:  kitkakuc [ Pt gru 12, 2014 1:28 pm ]
Tytuł:  Re: BULDOG ANGIELSKI

Ja się boję angoli :P

Autor:  Ewa [ Pt gru 12, 2014 5:15 pm ]
Tytuł:  Re: BULDOG ANGIELSKI

Jak to? :? A już wiem! Boisz się kitka, że się zakochasz! :P

Autor:  Małgorzata [ Wt gru 16, 2014 9:49 pm ]
Tytuł:  Re: BULDOG ANGIELSKI

Ewa napisał(a):
Jak to? :? A już wiem! Boisz się kitka, że się zakochasz! :P


:lol:

Tylko tak można to sobie tłumaczyć :)

Autor:  kitkakuc [ Cz gru 18, 2014 12:09 am ]
Tytuł:  Re: BULDOG ANGIELSKI

Ja się boję, że one mnie pożrą :?

Autor:  Ewa [ Cz gru 18, 2014 1:11 pm ]
Tytuł:  Re: BULDOG ANGIELSKI

Tak, to całkiem prawdopodobne :P A potem będzie w gazetach: "mieszkanka Bydgoszczy, matka dwójki dzieci, została dotkliwie pogryziona przez rozwścieczonego buldoga angielskiego imieniem Trąbka" ;)

Autor:  Małgorzata [ Wt gru 23, 2014 1:08 am ]
Tytuł:  Re: BULDOG ANGIELSKI

Ewa napisał(a):
Tak, to całkiem prawdopodobne :P A potem będzie w gazetach: "mieszkanka Bydgoszczy, matka dwójki dzieci, została dotkliwie pogryziona przez rozwścieczonego buldoga angielskiego imieniem Trąbka" ;)


Na pewno, już widzę te nagłówki z wykrzyknikami :)
Przyciągające wzrok i znacznie bardziej prawdopodobne niż tytuły "nie spał całą noc bo trzymał kredens" :D

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/