Teraz jest Pt sie 14, 2020 4:25 pm


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 24, 2014 2:45 am 
Avatar użytkownika


Dom stały (2 psy) Transport


Dołączył(a): So wrz 27, 2014 5:45 pm
Posty: 1952
Wypełnione ankiety przedadopcyjne prosimy przesyłać na adres: ankiety@zalogabulldoga.org


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn lis 06, 2017 2:35 pm 
Avatar użytkownika


Dom stały (2 psy) Transport


Dołączył(a): So wrz 27, 2014 5:45 pm
Posty: 1952
ANKIETA PRZEDADOPCYJNA FUNDACJI „ZAŁOGA BULLDOGA”

Drogi Kandydacie!

Ankieta ta może wydać Ci się dość szczegółowa, a jej wypełnienie czasochłonne. Zapewniamy jednak, że wszystkie zawarte w niej pytania są niezbędne by poznać Cię jako przyszłego Opiekuna psa adoptowanego z pokładu Załogi Bulldoga. Dzięki nim jesteśmy w stanie ocenić czy pasujecie do siebie nawzajem :) Naszym głównym celem jest zapewnienie psiakom po przejściach domów, które ich już nigdy nie zawiodą, stąd nasza dociekliwość ;) W imieniu naszych podopiecznych sprawdzamy czy jesteś osobą, której można zaufać bezgranicznie :)

Prosimy o szczere i wyczerpujące odpowiedzi, bo tylko takie umożliwią nam podjęcie decyzji dotyczącej wyboru Domu Stałego dla naszego podopiecznego. Powodzenia!

1. IMIĘ:
2. NAZWISKO:
3. NICK NA FORUM ZB:
4. ADRES E-MAIL:
5. TELEFON:
6. ADRES ZAMIESZKANIA:
— miasto i dzielnica:
— ulica, nr ulicy i nr domu:
kod pocztowy:
7. WIEK KANDYDATA (KANDYDATÓW) NA OPIEKUNA (OPIEKUNÓW) DLA PSA:
-
8. WYMIEŃ WSZYSTKICH DOMOWNIKÓW PRZEBYWAJĄCYCH POD WYŻEJ PODANYM ADRESEM:
-
9. KTÓRY Z NICH BĘDZIE WŁAŚCICIELEM PSA I BĘDZIE SPRAWOWAĆ WIĘKSZOŚĆ OBOWIĄZKÓW ZWIĄZANYCH Z JEGO POSIADANIEM?
-
10. JAKI JEST ICH STOSUNEK DO ADOPCJI PSA, CZY WYRAŻAJĄ ZGODĘ NA ADOPCJĘ?
11. CZY KTÓRYKOLWIEK Z DOMOWNIKÓW MA ALERGIĘ NA SIERŚĆ LUB ŚLINĘ ZWIERZĄT?
12. JEŚLI WYNAJMUJESZ MIESZKANIE/DOM CZY JEGO WŁAŚCICIEL WIE O TWOJEJ CHĘCI ADOPCJI PSA ORAZ CZY NIE MA NIC PRZECIWKO ZAMIESZKANIU PSA W MIESZKANIU/DOMU, KTÓREGO JEST WŁAŚCICIELEM?
13. OPISZ POKRÓTCE WARUNKI W JAKICH BĘDZIE MIESZKAŁ ADOPTOWANY PIES (MIESZKANIE/DOM Z OGRODEM, ILE SCHODÓW BĘDZIE MIAŁ DO POKONANIA, CZY JEST W BUDYNKU WINDA, NAJBLIŻSZE TERENY ZIELONE/PARKI/WYBIEGI DLA PSÓW ITP.), A TAKŻE GDZIE BĘDZIE SPAŁ (ŁÓŻKO W SYPIALNI, KANAPA, KOJEC/KENEL, LEGOWISKO):
14. CZY AKTUALNIE JESTEŚ OPIEKUNEM ZWIERZĄT, JEŚLI TAK, TO JAKICH I JAKI JEST ICH STOSUNEK DO PSÓW?
-
15. CZY POSIADAŁEŚ W PRZESZŁOŚCI ZWIERZĘTA? OPISZ KRÓTKO HISTORIĘ SWOICH ZWIERZĄT (JAK TRAFIŁY DO TWOJEGO DOMU, JAK SIĘ DOGADYWAŁY Z POZOSTAŁYMI CZŁONKAMI RODZINY, CZY MIAŁY PROBLEMY ZDROWOTNE, BEHAWIORALNE, ILE LAT ŻYŁY, CZY BYŁY WYSTERYLIZOWANE/WYKASTROWANE):
16. CZY W TWOJEJ RODZINIE, WŚRÓD BLISKICH ZNAJOMYCH SĄ DZIECI (JEŚLI TAK TO W JAKIM SĄ WIEKU)?
-
17. CZY W TWOIM BLISKIM OTOCZENIU SĄ PSY, KOTY LUB INNE ZWIERZĘTA? CZY W MIEJSCACH KTÓRE ODWIEDZASZ ADOPTOWANY PIES BĘDZIE MIAŁ KONTAKT Z INNYMI ZWIERZĘTAMI?
18. CZY JESTEŚ ZDECYDOWANY/NA NA ADOPCJĘ KONKRETNEGO PSA? JEŚLI TAK, PODAJ PROSZĘ JEGO IMIĘ I KRÓTKO UZASADNIJ SWÓJ WYBÓR.
JEŚLI NIE JESTEŚ JESZCZE ZDECYDOWANY, TO NAPISZ JAKĄ RASĘ PREFERUJESZ, A TAKŻE OPISZ JAKIE ZNACZENIE MAJĄ DLA CIEBIE PŁEĆ, WIEK, USPOSOBIENIE, PROBLEMY ZDROWOTNE ADOPTOWANEGO PSA:
19. CZY JEŻELI NIE ZOSTANIESZ WYBRANY NA DOM STAŁY, DLA WSKAZANEGO PRZEZ CIEBIE PSA, ROZWAŻASZ ZOSTANIE DOMEM TYMCZASOWYM Z PIERWSZEŃSTWEM ADOPCJI PODOPIECZNEGO?
20. CZY ZAPOZNAŁEŚ/AŚ SIĘ Z WZORCEM RAS BULLDOGA FRANCUSKIEGO, ANGIELSKIEGO, MOPSA?
CZY JESTEŚ ŚWIADOMY/A, ŻE TE TRZY RASY PSÓW ZNACZNIE SIĘ OD SIEBIE RÓŻNIĄ NIE TYLKO WYGLĄDEM, ALE I ZACHOWANIEM? CZY ODPOWIADAJĄ TOBIE CECHY CHARAKTERU, TEMPERAMENT WYBRANEJ PRZEZ SIEBIE RASY? UZASADNIJ SWÓJ WYBÓR:
21. KTÓRE Z CECH CHARAKTERU/TEMPERAMENTU TYPOWYCH DLA RASY MOGĄ STANOWIĆ DLA CIEBIE PROBLEM? JAK ZAMIERZASZ SOBIE Z NIMI RADZIĆ?
22. JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ STANDARDOWY DZIEŃ ADOPTOWANEGO PSA W TWOIM DOMU?
23. JEŚLI MASZ OGRÓD/DZIAŁKĘ CZY PIES BĘDZIE TAM PRZEBYWAŁ BEZ NADZORU? CZY ZDAJESZ SOBIE SPRAWĘ, ŻE PIES MOŻE UCIEC LUB ZOSTAĆ SKRADZIONY? W JAKI SPOSÓB GO ZABEZPIECZYSZ?
24. CZY UWAŻASZ, ŻE ADOPTOWANY PSIAK POWINIEN NA SPACERACH SWOBODNIE SIĘ WYBIEGAĆ, CZY MOŻE RACZEJ CHODZIĆ NA SMYCZY?
25. CZYM ZAMIERZASZ ŻYWIĆ ADOPTOWANEGO PSA (SUCHA KARMA, MOKRA KARMA, JEDZENIE GOTOWANE)?
PODAJ PRZYKŁADOWE MARKI KARM JAKIE BYŚ CHCIAŁ PODAWAĆ SWOJEMU PSU.
26. CZY ZAMIERZASZ UCZYĆ ADOPTOWANEGO PSA TRIKÓW I KOMEND, UCZESTNICZYĆ Z PSEM W KURSACH POSŁUSZEŃSTWA ITP.?
27. CZY ADOPTOWANY PIES BĘDZIE CI TOWARZYSZYĆ W WYJAZDACH? JEŚLI NIE, TO JAKĄ OPIEKĘ ZAMIERZASZ MU ZAPEWNIĆ?
28. DLACZEGO WŁAŚNIE BULLDOGI I MOPSY PODBIŁY TWOJE SERCE (PODOBNIE JAK I NASZE ;))?
29. BULLDOG CZY MOPS TO SPECYFICZNE RASY. WYMAGAJĄ PIELĘGNACJI, MAJĄ WIELE CHARAKTERYSTYCZNYCH PRZYPADŁOŚCI CZY SCHORZEŃ. CZY JESTEŚ Z NIMI ZAZNAJOMIONY? A MOŻE CHCESZ SIĘ DOWIEDZIEĆ WIĘCEJ?
30. PIENIĄDZE SZCZĘŚCIA NIE DAJĄ, ALE BULLDOGOM I MOPSOM SĄ NIEZBĘDNE DO PRAWIDŁOWEGO FUNKCJONOWANIA ;) JAKĄ KWOTĘ W SWOIM BUDŻECIE DOMOWYM REZERWUJESZ NA WYDATKI ZWIĄZANE Z ADOPTOWANYM PSEM (KARMA, OPIEKA WETERYNARYJNA, SUPLEMENTY, AKCESORIA, ZABAWKI)?
31. CZY JESTEŚ ŚWIADOMY, ŻE ADOPCJA PSA TO LATA OPIEKI NAD NIM, W ZDROWIU I CHOROBIE? CZY JESTEŚ GOTOWY POKRYWAĆ NIEJEDNOKROTNIE BARDZO KOSZTOWNE LECZENIE PSA JEŚLI ZAJDZIE TAKA POTRZEBA?
32. WIĘKSZOŚĆ PSÓW PRZEBYWAJĄCYCH POD NASZĄ OPIEKĄ WYKAZUJE PROBLEMY SOCJALIZACYJNE, BEHAWIORALNE LUB ZDROWOTNE (NP. ZAŁATWIAJĄ SIĘ W DOMU, OZNACZAJĄ POSŁANIA/LEGOWISKA, NIE POTRAFIĄ CHODZIĆ PO SCHODACH, NA SMYCZY, BOJĄ SIĘ RUCHU ULICZNEGO, JAZDY SAMOCHODEM/ŚRODKAMI KOMUNIKACJI, MAJĄ RÓŻNEGO RODZAJU LĘKI, BOJĄ SIĘ DZIECI, LUDZI CZY INNYCH ZWIERZĄT). CZĘSTO WYMAGAJĄ SPECJALISTYCZNEJ OPIEKI LUB LECZENIA, NAWET DO KOŃCA SWOICH DNI. MOGĄ RÓWNIEŻ MIEĆ PROBLEMY Z AKLIMATYZACJĄ W NOWYM MIEJSCU. JAK ZAMIERZASZ SOBIE Z TYM RADZIĆ? KTÓRE Z WYMIENIONYCH PROBLEMÓW WYKLUCZAJĄ CHĘĆ ADOPCJI?
33. JAKIE OKOLICZNOŚCI W PRZYSZŁOŚCI MOGŁYBY SPOWODOWAĆ, ŻE CHCIAŁBYŚ/ABYŚ ZNALEŹĆ KOLEJNY DOM DLA ADOPTOWANEGO PSA, ODDAĆ GO Z POWROTEM DO ADOPCJI? (WYJAZD ZAGRANICZNY, PRZYJŚCIE NA ŚWIAT DZIECKA, ROZSTANIE Z PARTNEREM, CHOROBA, ZACHOWANIE PSA, PROBLEMY FINANSOWE ITP.):
34. CZY KIEDYKOLWIEK ANGAŻOWAŁEŚ/ŁAŚ SIĘ W DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ ZWIERZĄT? JEŚLI TAK, TO W JAKI SPOSÓB?
35. JAKI JEST TWÓJ STOSUNEK DO KASTRACJI I STERYLIZACJI ZWIERZĄT?
36. ABY MIEĆ ZUPEŁNĄ PEWNOŚĆ, ŻE PSIAK TRAFI W NAJLEPSZE MOŻLIWE RĘCE PRZEPROWADZAMY WIZYTĘ PRZEDADOPCYJNĄ W MIEJSCU JEGO PRZYSZŁEGO PRZEBYWANIA. JAKI JEST TWÓJ STOSUNEK DO TEGO RODZAJU SPOTKANIA?
PODCZAS WIZYTY ADOPCYJNEJ PROSIMY BY BYLI OBECNI WSZYSCY CZŁONKOWIE RODZINY, WSPÓŁLOKATORZY, DOMOWNICY.
37. W PRZYPADKU BRAKU INFORMACJI O LOSACH PSA PRZEKAZYWANYCH NA FORUM „ZAŁOGA BULLDOGA” LUB DROGĄ MAILOWĄ ZASTRZEGAMY SOBIE PRAWO DO PRZEPROWADZENIA WIZYTY PO ADOPCYJNEJ. CZY ZGADZASZ SIĘ NA TO?
38. W PRZYPADKU ADOPCJI PSA PODPISUJEMY Z PRZYSZŁYM OPIEKUNEM UMOWĘ ADOPCYJNĄ. CZY ZAPOZNAŁEŚ SIĘ Z JEJ TREŚCIĄ? CZY ZGADZASZ SIĘ Z JEJ POSTANOWIENIAMI? A MOŻE MASZ JAKIEŚ PYTANIA CO DO JEJ ZAPISÓW?
39. CZY OPRÓCZ ADOPCJI CHCIAŁBYŚ ZAANGAŻOWAĆ SIĘ W INNY SPOSÓB W NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ POMOCY ZWIERZĘTOM (NP. JAKO DT, OFERUJĄC TRANSPORT, PRZEPROWADZAJĄC WIZYTY PRZEDADOPCYJNE, WSPOMAGAJĄC NAS FINANSOWO LUB ORGANIZACYJNIE)?
40. W JAKI SPOSÓB ODBIERZESZ PSA Z JEGO DOMU TYMCZASOWEGO (SAMOCHODEM, POCIĄGIEM ITD.)?
41. CZY ZGADZASZ SIĘ NA PRZEKAZANIE DAROWIZNY NA REALIZACJĘ CELÓW STATUTOWYCH FUNDACJI „ZAŁOGA BULLDOGA” W WYSOKOŚCI 350 ZŁ, KTÓRA POZWOLI NAM POMAGAĆ KOLEJNYM PSIAKOM?
DAROWIZNY SĄ JEDYNYM ŹRÓDŁEM FINANSOWANIA PODOPIECZNYCH FUNDACJI. DZIĘKI NIM RATUJEMY, DIAGNOZUJEMY I LECZYMY KOLEJNE PSY.
42. JEŚLI MASZ JAKIEŚ UWAGI I SUGESTIE DLA NAS NP. ODNOŚNIE ANKIETY, ADOPCJI, WIZYTY PRZEDADOPCYJNEJ, PROSIMY O PRZEKAZANIE NAM ICH W TYM PUNKCIE:


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ankiecie przed adopcyjnej dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu adopcyjnego przez Fundację „Załoga Bulldoga” zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883 z późn. zm.)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 pasażer


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL