Teraz jest Wt paź 22, 2019 9:07 pm


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N gru 16, 2018 9:43 pm 


Bosman Dom stały (2 psy) Dom tymczasowy


Dołączył(a): So sie 26, 2017 8:19 pm
Posty: 280
KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Imię: COCO/FIFI
Rasa: Mops
Płeć: suka
Wiek: 4 lata( data urodzenia 7.06.2014)
Numer czipa: 941000016073542
Umaszczenie: beżowe
Inne informacje: odbiór nieinterwencyjny
Data zamustrowania: 16.12.2018
Data wymustrowania: 09.01.2019
Status: adoptowana
Kastracja: brak
Odbiór psa: Magiery
Transport: Magiery, Robert
Dom tymczasowy: monika.priv
Współrzędne geograficzne: Gdynia
Kandydaci na DS: Paulina.zysk98

Wachtę pełniła: OlgaiDominik

Termin kastracji: o 31.03.2019

DT - dom tymczasowy, DS - dom stały, ZB - Załoga Bulldoga


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N gru 16, 2018 9:45 pm 


Bosman Dom stały (2 psy) Dom tymczasowy


Dołączył(a): So sie 26, 2017 8:19 pm
Posty: 280
Wiadomość dla Domu Tymczasowego:

Na wstępie tej wiadomości chcielibyśmy serdecznie podziękować Wam za poświęcenie i chęć niesienia pomocy Załogowym Psom.
To Wy przywracacie psiakom wiarę w ludzi, uczycie podstawowych zasad życia, pielęgnujecie i opiekujecie się "Rozbitkami".
Niestety często nie znamy historii psa, nie wiemy jakie ma schorzenia, przypadłości, upodobania, jaki jest jego stosunek do innych zwierząt, czy nawet ludzi. Zdajemy sobie sprawę, jak trudną decyzję podejmujecie biorąc na siebie obowiązek opieki nad psem - zagadką ;). Poświęcacie, siebie, czas, nierzadko również pieniądze. Jedyną zapłatą jest satysfakcja z postępów jakie robi Rozbitek, a także wdzięczność nas wszystkich – osób skupionych wokół załogowej idei.

Chcąc okazać naszą wdzięczność, staramy się otoczyć, nasze Domy Tymczasowe, szczególną opieką. Aby Dom Tymczasowy nie był pozostawiony sam sobie oraz żeby ułatwić Wam poruszanie się w załogowych zasadach, stworzyłyśmy "ABC DT", porządkujemy tam kwestie związane z opieką nad tymczasowiczem.
Każdy DT ma również przydzielonego opiekuna z ramienia Fundacji. Opiekun będzie się z Wami kontaktował i prowadził Was przez meandry DT.


"ABC DT"

1. Pies który trafi do Was na DT lub którego sami odbierzecie pomagając w transporcie najprawdopodobniej będzie brudny, wystraszony, bez podstawowej socjalizacji.
- Zadbaj o jego higienę ;) czyli kąpiel.
- Zabezpiecz też psa przed ucieczką zakładając mu obrożę bądź szelki i smycz. Początkowo pies może nie znać tego typu akcesoriów, ale nauczy się szybko.
- Pamiętaj, że pies pewnie będzie głodny, ale może nie znać np. suchej karmy. Z wyżywieniem trzeba postępować racjonalnie. Czasami pęka serce widząc jaki psiak jest chudy, ale nie możemy mu podawać wtedy zbyt dużych porcji, by nie spowodować bólu. Często psy nie znają jedzenia z misek, możesz spróbować od położenia karmy na podłodze lub na płaskim talerzu i stopniowo przyzwyczajać psa do jedzenia z misek.
- Daj psu poznać nowe otoczenie, postaraj się nie zwracać w domu zbytniej uwagi na psa, a stanie się on odważniejszy. Czułości, bliskości i miłości od człowieka uczy się pewnie pierwszy raz i to właśnie od Ciebie ;)

2. Jeśli masz psa rezydenta, zadbaj o względnie prawidłowe poznanie psów.
- Zapoznaj psy na zewnątrz, poza terenem który rezydent dobrze zna. Psy powinny być na obcym dla siebie terenie. Pierwsze można spacerować w pewnej odległości, by później ją stopniowo zmniejszać, aż dojdzie do kontaktu psów. Daj się psom swobodnie obwąchać, pospaceruj z nimi. Pamiętaj żeby być rozluźnionym, nie napinać smyczy.
Postaraj się by spacer po obwąchaniu trwał minimum kilkanaście minut, niech psy przyzwyczają się do swoich zapachów, swojej obecności. Jeśli masz do dyspozycji długie smycze lub linki niech psy luźno maszerują.
Po takim spacerze można wpuścić psy na ogród oczywiście jeśli taki posiadasz (sprawdź czy teren jest dobrze zamknięty, żeby nowy pies nie miał możliwości ucieczki).
- W domu pochowaj zabawki psa rezydenta, wprowadzaj je powoli po kilku dniach, żeby nie wywołać zazdrości z nimi związanymi.
- Pozwól ustalić hierarchię psom dając im "przestrzeń" czyli nie okazuj im przez kilka pierwszych dni zbyt dużej czułości, nie wyróżniaj żadnego z psów.

3. Nastaw się na kilka wpadek z załatwieniem się psa w domu, staraj się nagradzać psa za załatwienie potrzeby na dworze. Szybciej się dzięki temu nauczy. Możesz rozkładać w domu w jednym miejscu matę higieniczną by pies mógł w razie potrzeby z niej skorzystać.

4. Pies, który jest na Domu Tymczasowym musi mieć prowadzony wątek na forum Załogi Bulldoga. Prosimy Dom tymczasowy o wpisy dotyczące np. zdrowia psa, zachowania, postępów w nauce czystości itp. minimum co dwa dni. Oczywiście im częściej tym lepiej ;)
Wątek psa w DT znajduje się w dziale: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga.

5. Każdy pies oraz DT ma przydzielonego opiekuna z Fundacji. Na forum Załogi Bulldoga:
- w dziale: Rozbitkowie,
- w: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga, jest założony wątek psa, który jest u Was na domu tymczasowym. W pierwszym poście tego wątku jest informacja, kto został waszym opiekunem, czyli kto "wachtę pełni".
Opiekun jest osobą prowadzącą Was jako DT i psiaka w procesie szukania mu domu stałego. Opiekun pomaga, doradza, stara się rozwiązywać problemy. Jest osobą decyzyjną w ZB.

6. Jako, że nie wymagamy od razu opanowała przez Was, obsługi naszego forum, przygotowałyśmy różnego rodzaju instrukcje (w tym wklejania/wrzucania zdjęć), które mają za zadanie ułatwić Wam "poruszanie się" na naszym forum. http://forum.zalogabulldoga.org/viewforum.php?f=10
Jeśli któraś z nich pozostawia wątpliwości, postaramy się je wyjaśnić.

7. Jeśli cokolwiek by się działo, DT potrzebuje pomocy z naszej strony lub po prostu chcecie porozmawiać, potrzebujecie porady, zdzwońcie do opiekuna.
Jeśli sprawa jest pilna, a opiekun wyznaczony nie odbiera, korzystajcie z poniższych numerów:

- 691 371 315 (Marzena)
- 794 444 917 (kasiailukasz/Kasia)
- 794 444 917 (kasiailukasz/Łukasz)
- 794 444 929 (Szania/Ola)
- 794 444 901 (Anula/Ania)
- 794 444 927 (ronnie/Weronika)
- 695 556 477 (Nika1377/Dominika)
- 500 073 028 (Monia/Monika)

Możecie również wysłać do nas e-mail na adres:
- fundacja@zalogabulldoga.org
- forum@zalogabulldoga.org
lub
Wysłać wiadomość prywatną (pw) poprzez panel na forum.


Dom Tymczasowy ZB powinien:

1. Stworzyć w swoim domu miejsce i warunki do przyjęcia tymczasowicza (legowisko, miski, obroża/szelki i smycz, zaopatrzyć się w odpowiednią karmę oraz inne niezbędne akcesoria).

2. W ciągu pierwszych 2 dni od przyjazdu psa do Domu Tymczasowego, odbyć z nim wizytę u lekarza weterynarii w wyznaczonym przez ZB gabinecie po konsultacji z opiekunem DT.

Podczas wizyty należy:
- zbadać ogólny stan zdrowia,
- wyczyścić uszy, jeżeli to konieczne pobrać wymaz i dać go do badania,
- przyciąć pazury,
- wyczyścić gruczoły kołodobytowe
- zrobić badanie krwi - morfologia (pies musi być na czczo czyli nie przyjmować posiłku minimum 8h),
- odrobaczyć psa,
- w przypadku zmian skórnych pobrać zeskrobinę do badania,
- umówić termin sterylizacji/kastracji, o ile nie ma zdrowotnych przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu,
- założyć psu książeczkę zdrowia na dane Fundacji ZB, sprawdzić czy posiada aktywny czip, jeśli nie zaczipować NIE rejestrując chipu (opiekun DT zarejestruje chip w bazie przez konto Fundacji),
- w razie potrzeby innych badań i dalszej diagnozy, konieczny jest kontakt z opiekunem DT,
- konieczny jest dokładny opis wizyty wykonany przez weterynarza czyli karta informacyjna z wizyty.

UWAGA! Nie szczepić psa, szczepienie osłabia jego odporność, uniemożliwi wykonanie sterylizacji/kastracji w najbliższym czasie.

3. Przestrzegać zaleceń lekarza weterynarii dotyczących sposobu leczenia i pielęgnacji, a także przestrzegać terminów kolejnych wizyt.

4. Dbać o bezpieczeństwo powierzonego psa i otaczać go jak najlepszą opieką. Pracować z psem w zakresie nauki czystości i utrwalania pożądanych zachowań.

5. Jeśli istnieją ku temu przesłanki i kwestia ta jest ustalona z opiekunem, dom tymczasowy może podjąć współpracę ze wskazanym i umówionym przez ZB behawiorystą.

6. Prowadzić założony wątek na forum Fundacji ZB w dziale „Rozbitkowie” → „Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga”.
Zamieszczać tam wszystkie informacje, które mogą być istotne dla przyszłego domu stałego (stosunek do psów/kotów, dzieci, problemy zdrowotne, behawioralne, umiejętność zachowania czystości, zachowanie podczas jazdy samochodem itp.)
Dodawać do wątku zdjęcia, oddające w pełni wygląd psa.

7. Gromadzić, a następnie przesyłać, na wskazany przez ZB adres, pełną dokumentację medyczną psa – karty informacyjne wizyt, wyniki badań itp. (np. zdjęcia RTG).

8. Gromadzić, a następnie przesyłać, na adres ZB wszystkie dokumenty księgowe potwierdzające poczynione wydatki (niezależnie czy kosztem obciążona jest ZB, czy dom tymczasowy ponosi go z własnych środków, faktury muszą być na dane ZB oraz mieć wyszczególnione usługi, leki, badania).
Fundacja "Załoga Bulldoga"
ul. Bolesława Chrobrego 12
91-464 Łódź
NIP: 7262655177
Zasady postępowania z fakturami zostały szczegółowo opisane tutaj: http://forum.zalogabulldoga.org/viewtop ... p=218#p218

9. Być w częstym kontakcie telefonicznym z opiekunem DT.

10. Wydać psa osobie wskazanej przez ZB w terminie ustalonym pomiędzy opiekunem, DT a DS.


Dom Tymczasowy ZB może:

1. Wybrać imię dla psa. Prosimy o niesamowitą inwencję twórczą, żeby imiona psów były wyjątkowe i niepowtarzalne - oryginalne ;)
Dla inspiracji zachęcamy do zapoznania się z listą imion:
http://forum.zalogabulldoga.org/viewtop ... 91#p123491

2. Współfinansować koszty utrzymania i leczenia psa.
Ogromną pomoc dla ZB stanowi samodzielne finansowanie pobytu psa w DT np. zakupu karmy, szelek/obroży i smyczy dla tymczasowicza.
Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, skontaktuj się z opiekunem.

3. Starać się o adopcję psa. Jeśli Zarząd ZB nie ma zastrzeżeń co do opieki i sposobu postępowania z psem, to DT ma prawo pierwszeństwa adopcji. Decyzję odnośnie chęci adopcji psa, Dom Tymczasowy musi podjąć w ciągu 14 dni od dnia jego przyjazdu.

4. Otrzymać zaświadczenie o pracy wolontariackiej, jaką jest tworzenie Domu Tymczasowego dla naszego rozbitka.

5. Przedstawić Zarządowi "swoich" kandydatów na dom stały dla psa. (Zarząd może, a nie musi kierować się tymi sugestiami).


Jeszcze raz bardzo dziękujemy i trzymamy kciuki!
Pozdrawiamy, Załoga Bulldoga!


Pamiętajcie, że pies podczas pobytu w DT jest "własnością" Fundacji Załoga Bulldoga.
Poprzez maila podanego podczas rejestracji na Forum, przesłany zostanie Regulamin Domu Tymczasowego.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt gru 18, 2018 4:15 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Wt paź 09, 2018 4:53 pm
Posty: 58
Jesteśmy ciekawi, co u Coco ?! Razem podróżowały z naszą załogantką Cirą.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt gru 18, 2018 4:16 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): N lis 25, 2018 11:35 pm
Posty: 17
Coż pisać. Fiflaczek , to wspaniały mopsik. Dwie noce za nami, bezproblemowo. Całuśna, przytulaśna i kochająca mopsiczka. Bezproblemowo dogaduje się z innymi psami oraz kotami. Ładnie chodzi na smyczy. Już wie gdzie jest lodówka. I kiedy dostaje się smaczki. Kanapowiec, lecz w łóżkach raczej nie sypiała. Cieszy się na nasz widok, chodzi krok w krok i zmiata jedzenie, gdziekolwiek je znajdzie :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt gru 18, 2018 4:17 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): N lis 25, 2018 11:35 pm
Posty: 17
BellaBonita napisał(a):
Jesteśmy ciekawi, co u Coco ?! Razem podróżowały z naszą załogantką Cirą.Wszystko w porządku. Zaadaptowała się dosyć szybko :) Jest cudna :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt gru 18, 2018 5:21 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Wt paź 09, 2018 4:53 pm
Posty: 58
To cud, że nie ma pcheł!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt gru 18, 2018 5:35 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): So lis 26, 2016 2:38 pm
Posty: 132
Lokalizacja: Łódź
BellaBonita napisał(a):
To cud, że nie ma pcheł!
Noo rzeczywiście bo Milka/Delia niestety ma towarzystwo. Mam nadzieję że kąpiel, i controline dadzą radę.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr gru 19, 2018 8:46 pm 


Bosman Dom stały (2 psy) Dom tymczasowy


Dołączył(a): So sie 26, 2017 8:19 pm
Posty: 280
W imieniu Pani Agnieszki wstawiam pare zdjec Fifi jak to mops najchętniej spi

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181219/6616972479258538e6ee6c53825cb77c.jpg[/img]Obrazek[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181219/d3f83a4bede3d5cb625642e9b8126b6a.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181219/0d3cc3be20f59475cf8cac25ed0b599c.jpg[/img]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz gru 20, 2018 3:27 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): N lis 25, 2018 11:35 pm
Posty: 17
Fifi jest po badaniach. Pazurki przycięte, uszka wyczyszczone. Brak drożdżycy. Oczka w porządku. Brak wysięgów. Serducho, płuca w porządku. Lekka nadwaga :) Jak przystało na Mopsia. Lecz dodatkowe towarzystwo przybyło razem z Fifi na pokład. Odrobaczona, odpchlona, szczęśliwa Kluseczka. :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz gru 20, 2018 3:30 pm 


Mechanik pokładowy Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Śr lip 06, 2016 12:52 pm
Posty: 1652
Fajniutka mopsinka :D


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz gru 20, 2018 9:11 pm 


Marynarz


Dołączył(a): Pt lut 24, 2017 6:20 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Ostrołęka
Kiedy Fifi będzie gotowa do adopcji? :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N gru 23, 2018 9:09 pm 


Marynarz


Dołączył(a): Pt lut 24, 2017 6:20 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Ostrołęka
Co nowego u Fifi?
Czekam na odpowiedz po wysłaniu ankiety przedadopcyjnej. Mam nadzieje, ze dołączy do naszej załogi! :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So gru 29, 2018 1:44 am 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): N lis 25, 2018 11:35 pm
Posty: 17
Witamy serdecznie.

Fifka ma się rewelacyjnie :D :D :D Jest fantastycznym psem. Nawet już dokazuje z siostrami i bratem. Bardzo szybko się zaadaptowała do naszej rodzinki. Jest niesamowitym pieszczochem i żarłoczkiem. Muszę dozować jedzonko, bo najchętniej jadłaby cały dzień i ze wszystkich czterech misek. Jest bardzo kontaktowa i kompromisowa. Nawet, gdy Lolka jej dokazuje wykazuje się dużą troskliwością i wyrozumiałością. Bez problemu chodzi na smyczy. Inne koty i psy nie stanowią dla Fifki, potocznie nazywanej przez nas- Miśką- problemu. Jest cudna


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So gru 29, 2018 6:32 pm 


Marynarz


Dołączył(a): Pt lut 24, 2017 6:20 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Ostrołęka
Super, towarzyszka idealna :)! Czekamy na wiecej zdjec księżniczki ❤️


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr sty 09, 2019 9:10 pm 
Avatar użytkownika


Kapitan Dom stały (1 pies) Transport


Dołączył(a): Cz gru 04, 2014 9:20 pm
Posty: 2904
Lokalizacja: Poznań
Mops Fifi zacumowała w porcie u monika.priv

Bez mopsa to stadko u moniki.priv nie byłoby pełne ;) Tak, więc Fifi zostaje w swoim DT już na zawsze!

Fifi, monika.priv ogromne gratulacje!

DS ma 14 dni na dopełnienie formalności adopcyjnych począwszy od dnia otrzymania umowy adopcyjnej na adres e-mail podany podczas rejestracji. Brak ich dopełnienia może skutkować ponownym skierowaniem psa do adopcji. Od momentu ogłoszenia decyzji Zarządu, DS pokrywa koszty utrzymania i leczenia psa.

Termin kastracji: do 31.03.2019

_________________
Kasia, Łukasz i Frida :)

https://www.facebook.com/Frida-Kr%C3%B3 ... ne/?ref=hl


Góra
Online Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr sty 30, 2019 2:15 am 


Marynarz Dom stały (3 psy)


Dołączył(a): Pt lis 23, 2018 10:24 am
Posty: 86
♥️♥️♥️


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz lut 14, 2019 5:52 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): N lis 25, 2018 11:35 pm
Posty: 17
Kochani. Dawno nas nie było. Bardzo dużo się wydarzyło. Fifi vel Miśka,bo tak na Nią wołamy, właśnie została zabrana Pani z kosą. Teraz moge o tym napisać. Jeśli wszystko się ułoży,to jutro zabieramy ją z kliniki. Za nami bardzo,bardzo trudny i ciężki czas walki o życie wspaniałej Mopsiczki. W tym miejscu bardzo pragnę podziękować Oldze oraz całemu Zarządowi Fundacji, który wspierał nas od początku, w tym finansowo. Bo mogłabym wpaść w tarapaty. Mam nadzieję,że załamania zdrowia i życia mamy już za sobą. I po 13 dniach walki,będzie już tylko lepiej. Zaczęło się od zwykłej cieczki,skończyło się na dwukrotnym przetaczaniu krwi i dwukrotnej operacji. Dziękujemy jeszcze raz z całego serca!!!! I nie poddawajcie się w walce o życie członka rodziny!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz lut 14, 2019 6:30 pm 


Bosman Dom stały (2 psy) Dom tymczasowy


Dołączył(a): So sie 26, 2017 8:19 pm
Posty: 280
Najważniejsze ze Miska ma sie lepiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz lut 21, 2019 12:43 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): N lis 25, 2018 11:35 pm
Posty: 17
Dobrych wieści ciąg dalszy. Fifiulka ma się nieźle. Małymi kroczkami do przodu. Ale do przodu :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So mar 16, 2019 7:22 pm 


Bosman Dom stały (2 psy) Dom tymczasowy


Dołączył(a): So sie 26, 2017 8:19 pm
Posty: 280
Dzielna Fifi nazywana w domu Miśką odeszła za Tęczowy Most. Dziękujemy Monice za bycie jej Domem Stałym i walkę do końca. Miała najlepszy dom na świecie.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 pasażerów


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL