Teraz jest Śr sie 10, 2022 7:26 am


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 30, 2022 8:44 am 
Avatar użytkownika


Mechanik pokładowy Dom stały (2 psy) Transport


Dołączył(a): Wt sie 20, 2019 9:46 am
Posty: 664
KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Imię: HELENKA
Rasa: buldog francuski
Płeć: suka
Wiek: 3 lata
Numer czipa:
Umaszczenie: ruda
Inne informacje: odbiór nieinterwencyjny
Data zamustrowania: 27.03.2022
Data wymustrowania:
Status: niegotowa do adopcji
Kastracja: brak
Odbiór psa: KarolinaBH
Transport: KarolinaBH
Dom tymczasowy: KarolinaBH, od 31.03 Izyna
Współrzędne geograficzne: Warszawa
Kandydaci na DS:

Wachtę pełni: Anula

DT - dom tymczasowy, DS - dom stały, ZB - Załoga Bulldoga


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr mar 30, 2022 8:45 am 
Avatar użytkownika


Mechanik pokładowy Dom stały (2 psy) Transport


Dołączył(a): Wt sie 20, 2019 9:46 am
Posty: 664
Wiadomość dla Domu Tymczasowego:

Na wstępie tej wiadomości chcielibyśmy serdecznie podziękować Wam za poświęcenie i chęć niesienia pomocy Załogowym Psom.
To Wy przywracacie psiakom wiarę w ludzi, uczycie podstawowych zasad życia, pielęgnujecie i opiekujecie się "Rozbitkami".
Niestety często nie znamy historii psa, nie wiemy jakie ma schorzenia, przypadłości, upodobania, jaki jest jego stosunek do innych zwierząt, czy nawet ludzi. Zdajemy sobie sprawę, jak trudną decyzję podejmujecie biorąc na siebie obowiązek opieki nad psem - zagadką ;). Poświęcacie, siebie, czas, nierzadko również pieniądze. Jedyną zapłatą jest satysfakcja z postępów jakie robi Rozbitek, a także wdzięczność nas wszystkich – osób skupionych wokół załogowej idei.

Chcąc okazać naszą wdzięczność, staramy się otoczyć, nasze Domy Tymczasowe, szczególną opieką. Aby Dom Tymczasowy nie był pozostawiony sam sobie oraz żeby ułatwić Wam poruszanie się w załogowych zasadach, stworzyłyśmy "ABC DT", porządkujemy tam kwestie związane z opieką nad tymczasowiczem.
Każdy DT ma również przydzielonego opiekuna z ramienia Fundacji. Opiekun będzie się z Wami kontaktował i prowadził Was przez meandry DT.


"ABC DT"

1. Pies który trafi do Was na DT lub którego sami odbierzecie pomagając w transporcie najprawdopodobniej będzie brudny, wystraszony, bez podstawowej socjalizacji.
- Zadbaj o jego higienę ;) czyli kąpiel.
- Zabezpiecz też psa przed ucieczką zakładając mu obrożę bądź szelki i smycz. Początkowo pies może nie znać tego typu akcesoriów, ale nauczy się szybko.
- Pamiętaj, że pies pewnie będzie głodny, ale może nie znać np. suchej karmy. Z wyżywieniem trzeba postępować racjonalnie. Czasami pęka serce widząc jaki psiak jest chudy, ale nie możemy mu podawać wtedy zbyt dużych porcji, by nie spowodować bólu. Często psy nie znają jedzenia z misek, możesz spróbować od położenia karmy na podłodze lub na płaskim talerzu i stopniowo przyzwyczajać psa do jedzenia z misek.
- Daj psu poznać nowe otoczenie, postaraj się nie zwracać w domu zbytniej uwagi na psa, a stanie się on odważniejszy. Czułości, bliskości i miłości od człowieka uczy się pewnie pierwszy raz i to właśnie od Ciebie ;)

2. Jeśli masz psa rezydenta, zadbaj o względnie prawidłowe poznanie psów.
- Zapoznaj psy na zewnątrz, poza terenem który rezydent dobrze zna. Psy powinny być na obcym dla siebie terenie. Pierwsze można spacerować w pewnej odległości, by później ją stopniowo zmniejszać, aż dojdzie do kontaktu psów. Daj się psom swobodnie obwąchać, pospaceruj z nimi. Pamiętaj żeby być rozluźnionym, nie napinać smyczy.
Postaraj się by spacer po obwąchaniu trwał minimum kilkanaście minut, niech psy przyzwyczają się do swoich zapachów, swojej obecności. Jeśli masz do dyspozycji długie smycze lub linki niech psy luźno maszerują.
Po takim spacerze można wpuścić psy na ogród oczywiście jeśli taki posiadasz (sprawdź czy teren jest dobrze zamknięty, żeby nowy pies nie miał możliwości ucieczki).
- W domu pochowaj zabawki psa rezydenta, wprowadzaj je powoli po kilku dniach, żeby nie wywołać zazdrości z nimi związanymi.
- Pozwól ustalić hierarchię psom dając im "przestrzeń" czyli nie okazuj im przez kilka pierwszych dni zbyt dużej czułości, nie wyróżniaj żadnego z psów.

3. Nastaw się na kilka wpadek z załatwieniem się psa w domu, staraj się nagradzać psa za załatwienie potrzeby na dworze. Szybciej się dzięki temu nauczy. Możesz rozkładać w domu w jednym miejscu matę higieniczną by pies mógł w razie potrzeby z niej skorzystać.

4. Pies, który jest na Domu Tymczasowym musi mieć prowadzony wątek na forum Załogi Bulldoga. Prosimy Dom tymczasowy o wpisy dotyczące np. zdrowia psa, zachowania, postępów w nauce czystości itp. minimum co dwa dni. Oczywiście im częściej tym lepiej ;)
Wątek psa w DT znajduje się w dziale: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga.

5. Każdy pies oraz DT ma przydzielonego opiekuna z Fundacji. Na forum Załogi Bulldoga:
- w dziale: Rozbitkowie,
- w: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga, jest założony wątek psa, który jest u Was na domu tymczasowym. W pierwszym poście tego wątku jest informacja, kto został waszym opiekunem, czyli kto "wachtę pełni".
Opiekun jest osobą prowadzącą Was jako DT i psiaka w procesie szukania mu domu stałego. Opiekun pomaga, doradza, stara się rozwiązywać problemy. Jest osobą decyzyjną w ZB.

6. Jako, że nie wymagamy od razu opanowała przez Was, obsługi naszego forum, przygotowałyśmy różnego rodzaju instrukcje (w tym wklejania/wrzucania zdjęć), które mają za zadanie ułatwić Wam "poruszanie się" na naszym forum. viewforum.php?f=10
Jeśli któraś z nich pozostawia wątpliwości, postaramy się je wyjaśnić.

7. Jeśli cokolwiek by się działo, DT potrzebuje pomocy z naszej strony lub po prostu chcecie porozmawiać, potrzebujecie porady, zdzwońcie do opiekuna.
Jeśli sprawa jest pilna, a opiekun wyznaczony nie odbiera, korzystajcie z poniższych numerów:

- 794 444 917 (kasiailukasz/Łukasz)
- 794 444 901 (Anula/Ania)
- 500 073 028 (Monia/Monika)
- 537 593 444 (Karrolka/Karolina)
- 537 693 444 (Arleta20/Arleta)
- 537 697 444 (Livstanecky/Liwia)

Możecie również wysłać do nas e-mail na adres:
- fundacja@zalogabulldoga.org
- forum@zalogabulldoga.org
lub
Wysłać wiadomość prywatną (pw) poprzez panel na forum.


Dom Tymczasowy ZB powinien:

1. Stworzyć w swoim domu miejsce i warunki do przyjęcia tymczasowicza (legowisko, miski, obroża/szelki i smycz, zaopatrzyć się w odpowiednią karmę oraz inne niezbędne akcesoria).

2. W ciągu pierwszych 2 dni od przyjazdu psa do Domu Tymczasowego, odbyć z nim wizytę u lekarza weterynarii w wyznaczonym przez ZB gabinecie po konsultacji z opiekunem DT.

Podczas wizyty należy:
- zbadać ogólny stan zdrowia,
- wyczyścić uszy, jeżeli to konieczne pobrać wymaz i dać go do badania,
- przyciąć pazury,
- wyczyścić gruczoły kołodobytowe
- zrobić badanie krwi - morfologia (pies musi być na czczo czyli nie przyjmować posiłku minimum 8h),
- odrobaczyć psa,
- w przypadku zmian skórnych pobrać zeskrobinę do badania,
- umówić termin sterylizacji/kastracji, o ile nie ma zdrowotnych przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu,
- założyć psu książeczkę zdrowia na dane Fundacji ZB, sprawdzić czy posiada aktywny czip, jeśli nie zaczipować NIE rejestrując chipu (opiekun DT zarejestruje chip w bazie przez konto Fundacji),
- w razie potrzeby innych badań i dalszej diagnozy, konieczny jest kontakt z opiekunem DT,
- konieczny jest dokładny opis wizyty wykonany przez weterynarza czyli karta informacyjna z wizyty.

UWAGA! Nie szczepić psa, szczepienie osłabia jego odporność, uniemożliwi wykonanie sterylizacji/kastracji w najbliższym czasie.

3. Przestrzegać zaleceń lekarza weterynarii dotyczących sposobu leczenia i pielęgnacji, a także przestrzegać terminów kolejnych wizyt.

4. Dbać o bezpieczeństwo powierzonego psa i otaczać go jak najlepszą opieką. Pracować z psem w zakresie nauki czystości i utrwalania pożądanych zachowań.

5. Jeśli istnieją ku temu przesłanki i kwestia ta jest ustalona z opiekunem, dom tymczasowy może podjąć współpracę ze wskazanym i umówionym przez ZB behawiorystą.

6. Prowadzić założony wątek na forum Fundacji ZB w dziale „Rozbitkowie” → „Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga”.
Zamieszczać tam wszystkie informacje, które mogą być istotne dla przyszłego domu stałego (stosunek do psów/kotów, dzieci, problemy zdrowotne, behawioralne, umiejętność zachowania czystości, zachowanie podczas jazdy samochodem itp.)
Dodawać do wątku zdjęcia, oddające w pełni wygląd psa.

7. Gromadzić, a następnie przesyłać, na wskazany przez ZB adres, pełną dokumentację medyczną psa – karty informacyjne wizyt, wyniki badań itp. (np. zdjęcia RTG).

8. Gromadzić, a następnie przesyłać, na adres ZB wszystkie dokumenty księgowe potwierdzające poczynione wydatki (niezależnie czy kosztem obciążona jest ZB, czy dom tymczasowy ponosi go z własnych środków, faktury muszą być na dane ZB oraz mieć wyszczególnione usługi, leki, badania).
Fundacja "Załoga Bulldoga"
ul. Bolesława Chrobrego 12
91-464 Łódź
NIP: 7262655177
Zasady postępowania z fakturami zostały szczegółowo opisane tutaj: viewtopic.php?f=38&t=66&p=218#p218

9. Być w częstym kontakcie telefonicznym z opiekunem DT.

10. Wydać psa osobie wskazanej przez ZB w terminie ustalonym pomiędzy opiekunem, DT a DS.


Dom Tymczasowy ZB może:

1. Wybrać imię dla psa. Prosimy o niesamowitą inwencję twórczą, żeby imiona psów były wyjątkowe i niepowtarzalne - oryginalne ;)
Dla inspiracji zachęcamy do zapoznania się z listą imion:
viewtopic.php?f=63&t=1077&p=123491#p123491

2. Współfinansować koszty utrzymania i leczenia psa.
Ogromną pomoc dla ZB stanowi samodzielne finansowanie pobytu psa w DT np. zakupu karmy, szelek/obroży i smyczy dla tymczasowicza.
Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, skontaktuj się z opiekunem.

3. Starać się o adopcję psa. Jeśli Zarząd ZB nie ma zastrzeżeń co do opieki i sposobu postępowania z psem, to DT ma prawo pierwszeństwa adopcji. Decyzję odnośnie chęci adopcji psa, Dom Tymczasowy musi podjąć w ciągu 14 dni od dnia jego przyjazdu.

4. Otrzymać zaświadczenie o pracy wolontariackiej, jaką jest tworzenie Domu Tymczasowego dla naszego rozbitka.

5. Przedstawić Zarządowi "swoich" kandydatów na dom stały dla psa. (Zarząd może, a nie musi kierować się tymi sugestiami).


Jeszcze raz bardzo dziękujemy i trzymamy kciuki!
Pozdrawiamy, Załoga Bulldoga!


Pamiętajcie, że pies podczas pobytu w DT jest "własnością" Fundacji Załoga Bulldoga.
Poprzez maila podanego podczas rejestracji na Forum, przesłany zostanie Regulamin Domu Tymczasowego.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr mar 30, 2022 8:49 am 
Avatar użytkownika


Mechanik pokładowy Dom stały (2 psy) Transport


Dołączył(a): Wt sie 20, 2019 9:46 am
Posty: 664
Helenka na spacerze ze swoim bratem tymczasowym przystojniakiem Baziem Obrazek

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn kwi 04, 2022 9:57 am 


Marynarz Transport Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): So kwi 02, 2022 10:24 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Koszalin
Czy coś więcej wiadomo o suni?
Piękna jest :D z chęcią bym ją adoptowała


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz kwi 14, 2022 5:03 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom tymczasowy


Dołączył(a): Pt lip 01, 2016 9:27 am
Posty: 171
Dzień dobry, spieszę meldunkiem na temat aktualnej sytuacji Helenki!

Przede wszystkim jest to najbardziej wylękniony załogant, z jakim kiedykolwiek miałam do czynienia - początkowo każdy najmniejszy ruch powodował, że Helenka uciekała w popłochu do jak najbardziej oddalonego miejsca w mieszkaniu. Sytuacja stopniowo się poprawia, ale na pewno nadal nie czuje się w pełni bezpieczna - wydaje mi się, że musiała zostać bardzo skrzywdzona przez człowieka :(

Jeśli chodzi o jej zdrowie, to pracujemy na ten moment nad przybraniem na wadze (waży 7,1 kg), jesteśmy po badaniu krwi (widać po nim właśnie efekty kiepskiego odżywiania) i badaniu kału. W tym ostatnim wykryto pasożyta Capillaria, ale jako że występuje on tylko w moczu, podejrzenie jest takie, że kał wymieszany był z moczem - czekamy na wynik badania samego moczu. Jak widać na zdjęciach Helenka ma też wypadnięty gruczoł trzeciej powieki w lewym oku i niestety nie widzi na nie.

Na ten moment nie udało się jeszcze nakłonić Helenki do załatwienia się na zewnątrz. Spacery raczej odpadają, bo wchodzi na nich w totalny "tryb przetrwania" - cała się trzęsie i szuka tylko jakiegoś kąta, w który mogłaby się wcisnąć. Jako że mamy ogródek, zaczynam więc od przyzwyczajania jej do wychodzenia tam - tutaj poczyniła już postępy, zwłaszcza od kiedy słoneczko trochę wróciło :)

Ogólnie jest przekochaną sunią i z dnia na dzień uczy się coraz bardzie ufać człowiekowi, ale na pewno jeszcze wiele pracy przed nami.


Załączniki:
Webp.net-resizeimage (12).jpg
Webp.net-resizeimage (12).jpg [ 456.23 KiB | Przeglądane 672 razy ]
Webp.net-resizeimage (11).jpg
Webp.net-resizeimage (11).jpg [ 428.56 KiB | Przeglądane 672 razy ]
Webp.net-resizeimage (10).jpg
Webp.net-resizeimage (10).jpg [ 446.8 KiB | Przeglądane 672 razy ]
Webp.net-resizeimage (8).jpg
Webp.net-resizeimage (8).jpg [ 459.49 KiB | Przeglądane 672 razy ]
Webp.net-resizeimage (7).jpg
Webp.net-resizeimage (7).jpg [ 437.81 KiB | Przeglądane 672 razy ]
Webp.net-resizeimage (5).jpg
Webp.net-resizeimage (5).jpg [ 488.09 KiB | Przeglądane 672 razy ]
Webp.net-resizeimage (4).jpg
Webp.net-resizeimage (4).jpg [ 381.89 KiB | Przeglądane 672 razy ]
Webp.net-resizeimage (3).jpg
Webp.net-resizeimage (3).jpg [ 417.34 KiB | Przeglądane 672 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz kwi 21, 2022 8:54 am 


Marynarz


Dołączył(a): Wt gru 11, 2018 1:57 pm
Posty: 5
Witamy, jeżeli Helenka jest gotowa do adopcji chętnie ją adoptujemy. Nasze dziewczyny i My napewno przyjmiemy ją z miłością!!:)))


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz kwi 21, 2022 9:15 am 


Marynarz


Dołączył(a): So mar 30, 2019 5:17 pm
Posty: 17
Trzymam kciuki za malutką ❤️


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt kwi 26, 2022 8:58 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Pn kwi 04, 2022 9:05 pm
Posty: 7
Jeśli tylko Helenka zaakceptuje starszego Brata Zdzisia to chętnie zostaniemy jej rodziną. :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So kwi 30, 2022 10:44 am 


Marynarz


Dołączył(a): N kwi 24, 2022 11:53 pm
Posty: 1
Jesteśmy chętni zaadoptować Helenkę. Cudna jest ❤️❤️❤️❤️❤️. Miłości w naszym domu z pewnością jej nie braknie❤️


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr maja 18, 2022 12:27 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom tymczasowy


Dołączył(a): Pt lip 01, 2016 9:27 am
Posty: 171
Dzień dobry, spieszę z meldunkiem o naszych postępach!

Helenka je z apetytem i nabiera masy - na ostatniej wizycie ważyła 8,8 kg. Kupa się ustabilizowała, ale jej ciemny kolor zaniepokoił naszą wetkę, więc na najbliżej wizycie będziemy wykluczać krwawienie do przewodu pokarmowego. Zrobimy też badanie krwi, żeby sprawdzić czy udało się wyciągnąć Helenkę z anemii.

Mamy też za sobą 2 z 3 kąpieli - Helenka traciła dużo sierści i miała łupież, dostałyśmy więc specjalne szampony, a jeśli to nie pomoże, dostanie leki doustne (mi wydaje się na oko, że jest poprawa, na pewno zniknął łupież).

Jeśli chodzi o zachowanie, to tutaj też powolutku ku lepszemu - strach nadal mocno rządzi życiem Helenki, ale coraz śmielej eksploruje otoczenie i zaczęła sypiać z nami w pokoju zamiast schowana gdzieś w bezpiecznej odległości w salonie. Uwielbia przebywać w ogródku i wygrzewać się na słońcu, ale próby spacerów póki co kończyły się w dużej mierze niepowodzeniem - jedyna odległość, na jaką jest w stanie pójść, to jakieś 50-100 metrów, do placyka zabaw pod naszym blokiem. Potem szybko zmyka z powrotem do ogródka. Zaczęła się już załatwiać na zewnątrz, ale powiedziałabym, że w ok. 50% nadal robi to gdzieś w domu.

Po najbliższej wizycie będzie wiadomo, jakie mamy perspektywy dalszych działań i operacji - na ten moment kluczowe jest wyprowadzenie jej z anemii.


Załączniki:
3.jpg
3.jpg [ 478.33 KiB | Przeglądane 494 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 451.38 KiB | Przeglądane 494 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 482.17 KiB | Przeglądane 494 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz maja 19, 2022 8:45 am 
Avatar użytkownika


Mechanik pokładowy Dom stały (2 psy) Transport


Dołączył(a): Wt sie 20, 2019 9:46 am
Posty: 664
Bardzo się cieszymy z małych kroczków Helenki super, że jest progres
Helenka prezentuje się niczym mlody lew na sawannie

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn maja 23, 2022 7:09 pm 


Marynarz


Dołączył(a): Cz paź 29, 2020 10:58 am
Posty: 16
Lokalizacja: Łódź
To wzruszające czytać jakie pies robi postępy, oby tak dalej!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt maja 24, 2022 6:53 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): Pn mar 23, 2020 3:42 pm
Posty: 123
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220524/d62a4c89b18aafbc62f37d058db3c609.jpg[/img]
Serdecznie pozdrawiamy Was z Pianeczką


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr maja 25, 2022 4:09 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom tymczasowy


Dołączył(a): Pt lip 01, 2016 9:27 am
Posty: 171
Przychodzę z dobrymi wiadomościami - Helence poprawiły się wyniki krwi, więc powoli przymierzamy się do sterylizacji :D Pogoda zrobiła się kiepska, więc wrzucam zdjęcia z wcześniejszych, bardziej słonecznych dni 8-)


Załączniki:
7.jpg
7.jpg [ 435.15 KiB | Przeglądane 467 razy ]
6.jpg
6.jpg [ 466.4 KiB | Przeglądane 467 razy ]
5 (2).jpg
5 (2).jpg [ 464.53 KiB | Przeglądane 467 razy ]
4.jpg
4.jpg [ 484.61 KiB | Przeglądane 467 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn maja 30, 2022 8:27 am 


Marynarz


Dołączył(a): Pt maja 27, 2022 7:28 am
Posty: 13
Pozdrowienia dla Helenki :D


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn maja 30, 2022 8:38 am 


Marynarz


Dołączył(a): Pt maja 27, 2022 7:28 am
Posty: 13
Czekam na rozmowę przedadopcyjną, a Helenka skradła moje serce...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt maja 31, 2022 8:27 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): Pt lut 22, 2019 10:30 pm
Posty: 713
Cudna dziewczynka

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn cze 06, 2022 9:45 am 


Marynarz


Dołączył(a): Pt maja 27, 2022 7:28 am
Posty: 13
Witam, jak czuje się Helenka?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt cze 10, 2022 10:38 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Pn kwi 04, 2022 9:05 pm
Posty: 7
Jeśli Helenka jeszcze nie znalazla domku to chętnie ja przygarniemy. Jesteśmy w gotowości.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So cze 11, 2022 7:35 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom tymczasowy


Dołączył(a): Pt lip 01, 2016 9:27 am
Posty: 171
Helenka ma się coraz lepiej - wyniki krwi są dobre, więc na 21.06 jesteśmy zapisane na sterylizację. W międzyczasie Helenka dba o siebie, ćwicząc w ogródku psią jogę :D


Załączniki:
12.jpg
12.jpg [ 442.57 KiB | Przeglądane 334 razy ]
11.jpg
11.jpg [ 423.99 KiB | Przeglądane 334 razy ]
10.jpg
10.jpg [ 488.36 KiB | Przeglądane 334 razy ]
9.jpg
9.jpg [ 479.01 KiB | Przeglądane 334 razy ]
8.jpg
8.jpg [ 496.35 KiB | Przeglądane 334 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 pasażerów


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL