Teraz jest Śr sie 10, 2022 7:26 am


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So mar 05, 2022 9:51 pm 
Avatar użytkownika


Mechanik pokładowy Dom stały (2 psy) Transport


Dołączył(a): Wt sie 20, 2019 9:46 am
Posty: 664
KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Imię: FIGA
Rasa: buldog francuski
Płeć: suka
Wiek: 4 lata
Numer czipa: 616096800004489
Umaszczenie: czekoladowa
Inne informacje: odbiór nieinterwencyjny
Data zamustrowania: 05.03.2022
Data wymustrowania: 26.03.2022
Status: adoptowana
Kastracja: brak
Odbiór psa: OlgaiDominik
Transport: OlgaiDominik, betty85
Dom tymczasowy: betty85
Współrzędne geograficzne: Dąbrowa
Kandydaci na DS:

Wachtę pełniła: aga.dz

Termin kastracji: do 3 miesięcy od zakończenia najbliższej cieczki

DT - dom tymczasowy, DS - dom stały, ZB - Załoga Bulldoga


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So mar 05, 2022 9:52 pm 
Avatar użytkownika


Mechanik pokładowy Dom stały (2 psy) Transport


Dołączył(a): Wt sie 20, 2019 9:46 am
Posty: 664
Wiadomość dla Domu Tymczasowego:

Na wstępie tej wiadomości chcielibyśmy serdecznie podziękować Wam za poświęcenie i chęć niesienia pomocy Załogowym Psom.
To Wy przywracacie psiakom wiarę w ludzi, uczycie podstawowych zasad życia, pielęgnujecie i opiekujecie się "Rozbitkami".
Niestety często nie znamy historii psa, nie wiemy jakie ma schorzenia, przypadłości, upodobania, jaki jest jego stosunek do innych zwierząt, czy nawet ludzi. Zdajemy sobie sprawę, jak trudną decyzję podejmujecie biorąc na siebie obowiązek opieki nad psem - zagadką ;). Poświęcacie, siebie, czas, nierzadko również pieniądze. Jedyną zapłatą jest satysfakcja z postępów jakie robi Rozbitek, a także wdzięczność nas wszystkich – osób skupionych wokół załogowej idei.

Chcąc okazać naszą wdzięczność, staramy się otoczyć, nasze Domy Tymczasowe, szczególną opieką. Aby Dom Tymczasowy nie był pozostawiony sam sobie oraz żeby ułatwić Wam poruszanie się w załogowych zasadach, stworzyłyśmy "ABC DT", porządkujemy tam kwestie związane z opieką nad tymczasowiczem.
Każdy DT ma również przydzielonego opiekuna z ramienia Fundacji. Opiekun będzie się z Wami kontaktował i prowadził Was przez meandry DT.


"ABC DT"

1. Pies który trafi do Was na DT lub którego sami odbierzecie pomagając w transporcie najprawdopodobniej będzie brudny, wystraszony, bez podstawowej socjalizacji.
- Zadbaj o jego higienę ;) czyli kąpiel.
- Zabezpiecz też psa przed ucieczką zakładając mu obrożę bądź szelki i smycz. Początkowo pies może nie znać tego typu akcesoriów, ale nauczy się szybko.
- Pamiętaj, że pies pewnie będzie głodny, ale może nie znać np. suchej karmy. Z wyżywieniem trzeba postępować racjonalnie. Czasami pęka serce widząc jaki psiak jest chudy, ale nie możemy mu podawać wtedy zbyt dużych porcji, by nie spowodować bólu. Często psy nie znają jedzenia z misek, możesz spróbować od położenia karmy na podłodze lub na płaskim talerzu i stopniowo przyzwyczajać psa do jedzenia z misek.
- Daj psu poznać nowe otoczenie, postaraj się nie zwracać w domu zbytniej uwagi na psa, a stanie się on odważniejszy. Czułości, bliskości i miłości od człowieka uczy się pewnie pierwszy raz i to właśnie od Ciebie ;)

2. Jeśli masz psa rezydenta, zadbaj o względnie prawidłowe poznanie psów.
- Zapoznaj psy na zewnątrz, poza terenem który rezydent dobrze zna. Psy powinny być na obcym dla siebie terenie. Pierwsze można spacerować w pewnej odległości, by później ją stopniowo zmniejszać, aż dojdzie do kontaktu psów. Daj się psom swobodnie obwąchać, pospaceruj z nimi. Pamiętaj żeby być rozluźnionym, nie napinać smyczy.
Postaraj się by spacer po obwąchaniu trwał minimum kilkanaście minut, niech psy przyzwyczają się do swoich zapachów, swojej obecności. Jeśli masz do dyspozycji długie smycze lub linki niech psy luźno maszerują.
Po takim spacerze można wpuścić psy na ogród oczywiście jeśli taki posiadasz (sprawdź czy teren jest dobrze zamknięty, żeby nowy pies nie miał możliwości ucieczki).
- W domu pochowaj zabawki psa rezydenta, wprowadzaj je powoli po kilku dniach, żeby nie wywołać zazdrości z nimi związanymi.
- Pozwól ustalić hierarchię psom dając im "przestrzeń" czyli nie okazuj im przez kilka pierwszych dni zbyt dużej czułości, nie wyróżniaj żadnego z psów.

3. Nastaw się na kilka wpadek z załatwieniem się psa w domu, staraj się nagradzać psa za załatwienie potrzeby na dworze. Szybciej się dzięki temu nauczy. Możesz rozkładać w domu w jednym miejscu matę higieniczną by pies mógł w razie potrzeby z niej skorzystać.

4. Pies, który jest na Domu Tymczasowym musi mieć prowadzony wątek na forum Załogi Bulldoga. Prosimy Dom tymczasowy o wpisy dotyczące np. zdrowia psa, zachowania, postępów w nauce czystości itp. minimum co dwa dni. Oczywiście im częściej tym lepiej ;)
Wątek psa w DT znajduje się w dziale: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga.

5. Każdy pies oraz DT ma przydzielonego opiekuna z Fundacji. Na forum Załogi Bulldoga:
- w dziale: Rozbitkowie,
- w: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga, jest założony wątek psa, który jest u Was na domu tymczasowym. W pierwszym poście tego wątku jest informacja, kto został waszym opiekunem, czyli kto "wachtę pełni".
Opiekun jest osobą prowadzącą Was jako DT i psiaka w procesie szukania mu domu stałego. Opiekun pomaga, doradza, stara się rozwiązywać problemy. Jest osobą decyzyjną w ZB.

6. Jako, że nie wymagamy od razu opanowała przez Was, obsługi naszego forum, przygotowałyśmy różnego rodzaju instrukcje (w tym wklejania/wrzucania zdjęć), które mają za zadanie ułatwić Wam "poruszanie się" na naszym forum. viewforum.php?f=10
Jeśli któraś z nich pozostawia wątpliwości, postaramy się je wyjaśnić.

7. Jeśli cokolwiek by się działo, DT potrzebuje pomocy z naszej strony lub po prostu chcecie porozmawiać, potrzebujecie porady, zdzwońcie do opiekuna.
Jeśli sprawa jest pilna, a opiekun wyznaczony nie odbiera, korzystajcie z poniższych numerów:

- 794 444 917 (kasiailukasz/Łukasz)
- 794 444 901 (Anula/Ania)
- 500 073 028 (Monia/Monika)
- 537 593 444 (Karrolka/Karolina)
- 537 693 444 (Arleta20/Arleta)
- 537 697 444 (Livstanecky/Liwia)

Możecie również wysłać do nas e-mail na adres:
- fundacja@zalogabulldoga.org
- forum@zalogabulldoga.org
lub
Wysłać wiadomość prywatną (pw) poprzez panel na forum.


Dom Tymczasowy ZB powinien:

1. Stworzyć w swoim domu miejsce i warunki do przyjęcia tymczasowicza (legowisko, miski, obroża/szelki i smycz, zaopatrzyć się w odpowiednią karmę oraz inne niezbędne akcesoria).

2. W ciągu pierwszych 2 dni od przyjazdu psa do Domu Tymczasowego, odbyć z nim wizytę u lekarza weterynarii w wyznaczonym przez ZB gabinecie po konsultacji z opiekunem DT.

Podczas wizyty należy:
- zbadać ogólny stan zdrowia,
- wyczyścić uszy, jeżeli to konieczne pobrać wymaz i dać go do badania,
- przyciąć pazury,
- wyczyścić gruczoły kołodobytowe
- zrobić badanie krwi - morfologia (pies musi być na czczo czyli nie przyjmować posiłku minimum 8h),
- odrobaczyć psa,
- w przypadku zmian skórnych pobrać zeskrobinę do badania,
- umówić termin sterylizacji/kastracji, o ile nie ma zdrowotnych przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu,
- założyć psu książeczkę zdrowia na dane Fundacji ZB, sprawdzić czy posiada aktywny czip, jeśli nie zaczipować NIE rejestrując chipu (opiekun DT zarejestruje chip w bazie przez konto Fundacji),
- w razie potrzeby innych badań i dalszej diagnozy, konieczny jest kontakt z opiekunem DT,
- konieczny jest dokładny opis wizyty wykonany przez weterynarza czyli karta informacyjna z wizyty.

UWAGA! Nie szczepić psa, szczepienie osłabia jego odporność, uniemożliwi wykonanie sterylizacji/kastracji w najbliższym czasie.

3. Przestrzegać zaleceń lekarza weterynarii dotyczących sposobu leczenia i pielęgnacji, a także przestrzegać terminów kolejnych wizyt.

4. Dbać o bezpieczeństwo powierzonego psa i otaczać go jak najlepszą opieką. Pracować z psem w zakresie nauki czystości i utrwalania pożądanych zachowań.

5. Jeśli istnieją ku temu przesłanki i kwestia ta jest ustalona z opiekunem, dom tymczasowy może podjąć współpracę ze wskazanym i umówionym przez ZB behawiorystą.

6. Prowadzić założony wątek na forum Fundacji ZB w dziale „Rozbitkowie” → „Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga”.
Zamieszczać tam wszystkie informacje, które mogą być istotne dla przyszłego domu stałego (stosunek do psów/kotów, dzieci, problemy zdrowotne, behawioralne, umiejętność zachowania czystości, zachowanie podczas jazdy samochodem itp.)
Dodawać do wątku zdjęcia, oddające w pełni wygląd psa.

7. Gromadzić, a następnie przesyłać, na wskazany przez ZB adres, pełną dokumentację medyczną psa – karty informacyjne wizyt, wyniki badań itp. (np. zdjęcia RTG).

8. Gromadzić, a następnie przesyłać, na adres ZB wszystkie dokumenty księgowe potwierdzające poczynione wydatki (niezależnie czy kosztem obciążona jest ZB, czy dom tymczasowy ponosi go z własnych środków, faktury muszą być na dane ZB oraz mieć wyszczególnione usługi, leki, badania).
Fundacja "Załoga Bulldoga"
ul. Bolesława Chrobrego 12
91-464 Łódź
NIP: 7262655177
Zasady postępowania z fakturami zostały szczegółowo opisane tutaj: viewtopic.php?f=38&t=66&p=218#p218

9. Być w częstym kontakcie telefonicznym z opiekunem DT.

10. Wydać psa osobie wskazanej przez ZB w terminie ustalonym pomiędzy opiekunem, DT a DS.


Dom Tymczasowy ZB może:

1. Wybrać imię dla psa. Prosimy o niesamowitą inwencję twórczą, żeby imiona psów były wyjątkowe i niepowtarzalne - oryginalne ;)
Dla inspiracji zachęcamy do zapoznania się z listą imion:
viewtopic.php?f=63&t=1077&p=123491#p123491

2. Współfinansować koszty utrzymania i leczenia psa.
Ogromną pomoc dla ZB stanowi samodzielne finansowanie pobytu psa w DT np. zakupu karmy, szelek/obroży i smyczy dla tymczasowicza.
Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, skontaktuj się z opiekunem.

3. Starać się o adopcję psa. Jeśli Zarząd ZB nie ma zastrzeżeń co do opieki i sposobu postępowania z psem, to DT ma prawo pierwszeństwa adopcji. Decyzję odnośnie chęci adopcji psa, Dom Tymczasowy musi podjąć w ciągu 14 dni od dnia jego przyjazdu.

4. Otrzymać zaświadczenie o pracy wolontariackiej, jaką jest tworzenie Domu Tymczasowego dla naszego rozbitka.

5. Przedstawić Zarządowi "swoich" kandydatów na dom stały dla psa. (Zarząd może, a nie musi kierować się tymi sugestiami).


Jeszcze raz bardzo dziękujemy i trzymamy kciuki!
Pozdrawiamy, Załoga Bulldoga!


Pamiętajcie, że pies podczas pobytu w DT jest "własnością" Fundacji Załoga Bulldoga.
Poprzez maila podanego podczas rejestracji na Forum, przesłany zostanie Regulamin Domu Tymczasowego.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr mar 09, 2022 12:12 am 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): Cz mar 03, 2022 11:23 pm
Posty: 12
Witajcie

Przedstawiamy Wam Figę, która od soboty jest u nas w domku. Pomimo, że piesek jest bardzo niedożywiony , wychudzony itp. to skradł nasze serca swoja energią i dość żywiołowia osobowością. jest bardzo wesołym i ciekawskim pieskiem. Fidze nie jest tak łatwo wykonać zdjęcie, gdyż jest w ciągłym ruchu :lol: . jesteśmy juz po 3 wizytach u weterynarza, ciągle dostaje antybiotyki, kroplówki na wzmocnienie oraz leki na poprawę wyglądu skóry oraz sierści. Figa bardzo dobrze dogaduje się z naszą mopsicą Laguna oraz dwoma kotami Feliksem i Fruzią. Trzebą bedzię troszkę popracowac nad pewnymi zachowaniami, ale to madry piesek, który szybko się uczy i jesteśmy pewni, że nie zajmie to duzo czasu.
Jest po pierwszych spacerkach i prawie odrazu zrozumiała jak chodzić na smyczy. Uwielbia byc w centrum uwagi oraz sie przytulać.

spacerek
Obrazek

integracja
Obrazek

Figa
Obrazek

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr mar 09, 2022 8:54 pm 
Avatar użytkownika


Mechanik pokładowy Dom stały (2 psy) Transport Dom tymczasowy


Dołączył(a): Wt gru 15, 2020 9:21 pm
Posty: 328
Ale stylowa kurteczka, życzymy dużo zdrowia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt mar 11, 2022 12:29 am 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): Cz mar 03, 2022 11:23 pm
Posty: 12
Hej.Krótkie sprawozdanie odnośnie Figi.Figusia w dalszym ciągu jest na antybiotyku z tym że nie ma już zastrzyków a tabletki.Na ostatniej wizycie u weterynarza okazało się że uszy Figi są w fatalnym stanie.Niestety ma świerzb oraz grzybicę.Codzinnie dostaje maść do uszu.Z pozytywów ostatnich dni jest to iż widać że karma dla szczeniąt Fidzę bardzo zasmakowała i zaczęła nabierać na wadzę.Mamy też mały sukces z wychodzeniem na spacer,coraz lepiej chodzi na smyczy :D Niestety nadal nie kontroluje jeszcze swoich potrzeb i często zdarza jej się narobić w domu ale mam nadzieję że małymi kroczkami będzie robić postępy :D


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt mar 15, 2022 10:57 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): Cz mar 03, 2022 11:23 pm
Posty: 12
Hej.Figusia coraz chętniej chodzi na spacerki i jest weselsza.Zaczyna wykradać córce zabawki :D.Nadal ma wilczy apetyt i widać pierwsze efekty gdyż musieliśmy jej zamówić większą obroże.Jej uszka też wyglądają już całkiem dobrze.Zauważyłam również znaczna poprawę skóry oraz sierści .Pod koniec tygodnia jade z nią na kontrolę do weterynarza i będzie wiadomo ile przytyła.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So mar 26, 2022 2:43 pm 
Avatar użytkownika


Kapitan Dom stały (1 pies) Transport


Dołączył(a): Cz gru 04, 2014 9:20 pm
Posty: 3244
Lokalizacja: Poznań
Buldog francuski Figa zacumowała w porcie u betty85

Figa nigdzie się już nie wybiera i zostaje na zawsze w swoim DT! Ogromnie się cieszymy! :) :)

Figa, betty85 - ogromne gratulacje!

DS ma 14 dni na dopełnienie formalności adopcyjnych począwszy od dnia otrzymania umowy adopcyjnej na adres e-mail podany podczas rejestracji. Brak ich dopełnienia może skutkować ponownym skierowaniem psa do adopcji. Od momentu ogłoszenia decyzji Zarządu, DS pokrywa koszty utrzymania i leczenia psa.

Termin kastracji: do 3 miesięcy od zakończenia najbliższej cieczki

_________________
Kasia, Łukasz i Frida :)

https://www.facebook.com/Frida-Kr%C3%B3 ... ne/?ref=hl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N mar 27, 2022 12:22 pm 
Avatar użytkownika


Mechanik pokładowy Dom stały (2 psy) Transport


Dołączył(a): Wt sie 20, 2019 9:46 am
Posty: 664
Nie mogło byc inaczej! Figa trafiła do fantastycznego domu! Beata jest psią mamą z wielkim serduchem! Figa! Teraz to cię już czeka oficjalnie życie jak pączek w maśle

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N kwi 03, 2022 9:29 am 
Avatar użytkownika


Mechanik pokładowy Dom stały (2 psy) Transport Dom tymczasowy


Dołączył(a): Wt gru 15, 2020 9:21 pm
Posty: 328
Gratulacje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N kwi 24, 2022 10:50 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): Cz mar 03, 2022 11:23 pm
Posty: 12
Pozdrowienia dla Wszystkich forumowiczów od turystki Figi.Jak widać Figa bardzo polubiła podróże i bardzo dobrze je znosiObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi 8A przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz maja 05, 2022 11:57 am 
Avatar użytkownika


Mechanik pokładowy Dom stały (2 psy) Transport Dom tymczasowy


Dołączył(a): Wt gru 15, 2020 9:21 pm
Posty: 328
Super, również pozdrawiamy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt cze 21, 2022 10:12 am 
Avatar użytkownika


Dom stały (1 pies) Dom Fundacyjny Transport


Dołączył(a): Wt cze 28, 2016 8:18 pm
Posty: 1540
Lokalizacja: Turek/Wrocław
Z przykrością informuję, że Figa odeszła za tęczowy most. Nie tak miało być... :( Przeżyła jednak z pewnością najpiękniejsze tygodnie w swoim życiu będąc w domu u Beaty.

_________________
Frania&Bożena&Kazik MOPSOWISKO


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt cze 21, 2022 10:13 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): Cz mar 03, 2022 11:23 pm
Posty: 12
Nasza śliczna kluseczkaBardzo jej brakuje.Mam nadzieję że jest szczęśliwa za tęczowym mostemObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi 8A przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 pasażerów


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL