Teraz jest Śr kwi 17, 2024 1:47 pm


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 08, 2021 11:37 am 
Avatar użytkownika


Dom stały (1 pies) Dom Fundacyjny Transport


Dołączył(a): Wt cze 28, 2016 8:18 pm
Posty: 1762
Lokalizacja: Turek/Wrocław
KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Imię: ZUMA
Rasa: w typie rasy buldog francuski
Płeć: suczka
Wiek: 1 rok
Numer czipa: 616093901305510
Umaszczenie: biała ze znaczeniami
Inne informacje: odbiór nieinterwencyjny
Data zamustrowania: 07.12.2021
Data wymustrowania: 21.01.2022
Status: adoptowana
Kastracja: brak
Odbiór psa: jurasmatt
Transport: jurasmatt
Dom tymczasowy: MJQ
Współrzędne geograficzne: Owsianka
Kandydaci na DS:

Wachtę pełniła: livstanecky

Termin kastracji: do 3 miesięcy od zakończenia najbliższej cieczki

DT - dom tymczasowy, DS - dom stały, ZB - Załoga Bulldoga

_________________
Frania&Bożena&Kazik MOPSOWISKO


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr gru 08, 2021 11:38 am 
Avatar użytkownika


Dom stały (1 pies) Dom Fundacyjny Transport


Dołączył(a): Wt cze 28, 2016 8:18 pm
Posty: 1762
Lokalizacja: Turek/Wrocław
Wiadomość dla Domu Tymczasowego:

Na wstępie tej wiadomości chcielibyśmy serdecznie podziękować Wam za poświęcenie i chęć niesienia pomocy Załogowym Psom.
To Wy przywracacie psiakom wiarę w ludzi, uczycie podstawowych zasad życia, pielęgnujecie i opiekujecie się "Rozbitkami".
Niestety często nie znamy historii psa, nie wiemy jakie ma schorzenia, przypadłości, upodobania, jaki jest jego stosunek do innych zwierząt, czy nawet ludzi. Zdajemy sobie sprawę, jak trudną decyzję podejmujecie biorąc na siebie obowiązek opieki nad psem - zagadką ;). Poświęcacie, siebie, czas, nierzadko również pieniądze. Jedyną zapłatą jest satysfakcja z postępów jakie robi Rozbitek, a także wdzięczność nas wszystkich – osób skupionych wokół załogowej idei.

Chcąc okazać naszą wdzięczność, staramy się otoczyć, nasze Domy Tymczasowe, szczególną opieką. Aby Dom Tymczasowy nie był pozostawiony sam sobie oraz żeby ułatwić Wam poruszanie się w załogowych zasadach, stworzyłyśmy "ABC DT", porządkujemy tam kwestie związane z opieką nad tymczasowiczem.
Każdy DT ma również przydzielonego opiekuna z ramienia Fundacji. Opiekun będzie się z Wami kontaktował i prowadził Was przez meandry DT.


"ABC DT"

1. Pies który trafi do Was na DT lub którego sami odbierzecie pomagając w transporcie najprawdopodobniej będzie brudny, wystraszony, bez podstawowej socjalizacji.
- Zadbaj o jego higienę ;) czyli kąpiel.
- Zabezpiecz też psa przed ucieczką zakładając mu obrożę bądź szelki i smycz. Początkowo pies może nie znać tego typu akcesoriów, ale nauczy się szybko.
- Pamiętaj, że pies pewnie będzie głodny, ale może nie znać np. suchej karmy. Z wyżywieniem trzeba postępować racjonalnie. Czasami pęka serce widząc jaki psiak jest chudy, ale nie możemy mu podawać wtedy zbyt dużych porcji, by nie spowodować bólu. Często psy nie znają jedzenia z misek, możesz spróbować od położenia karmy na podłodze lub na płaskim talerzu i stopniowo przyzwyczajać psa do jedzenia z misek.
- Daj psu poznać nowe otoczenie, postaraj się nie zwracać w domu zbytniej uwagi na psa, a stanie się on odważniejszy. Czułości, bliskości i miłości od człowieka uczy się pewnie pierwszy raz i to właśnie od Ciebie ;)

2. Jeśli masz psa rezydenta, zadbaj o względnie prawidłowe poznanie psów.
- Zapoznaj psy na zewnątrz, poza terenem który rezydent dobrze zna. Psy powinny być na obcym dla siebie terenie. Pierwsze można spacerować w pewnej odległości, by później ją stopniowo zmniejszać, aż dojdzie do kontaktu psów. Daj się psom swobodnie obwąchać, pospaceruj z nimi. Pamiętaj żeby być rozluźnionym, nie napinać smyczy.
Postaraj się by spacer po obwąchaniu trwał minimum kilkanaście minut, niech psy przyzwyczają się do swoich zapachów, swojej obecności. Jeśli masz do dyspozycji długie smycze lub linki niech psy luźno maszerują.
Po takim spacerze można wpuścić psy na ogród oczywiście jeśli taki posiadasz (sprawdź czy teren jest dobrze zamknięty, żeby nowy pies nie miał możliwości ucieczki).
- W domu pochowaj zabawki psa rezydenta, wprowadzaj je powoli po kilku dniach, żeby nie wywołać zazdrości z nimi związanymi.
- Pozwól ustalić hierarchię psom dając im "przestrzeń" czyli nie okazuj im przez kilka pierwszych dni zbyt dużej czułości, nie wyróżniaj żadnego z psów.

3. Nastaw się na kilka wpadek z załatwieniem się psa w domu, staraj się nagradzać psa za załatwienie potrzeby na dworze. Szybciej się dzięki temu nauczy. Możesz rozkładać w domu w jednym miejscu matę higieniczną by pies mógł w razie potrzeby z niej skorzystać.

4. Pies, który jest na Domu Tymczasowym musi mieć prowadzony wątek na forum Załogi Bulldoga. Prosimy Dom tymczasowy o wpisy dotyczące np. zdrowia psa, zachowania, postępów w nauce czystości itp. minimum co dwa dni. Oczywiście im częściej tym lepiej ;)
Wątek psa w DT znajduje się w dziale: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga.

5. Każdy pies oraz DT ma przydzielonego opiekuna z Fundacji. Na forum Załogi Bulldoga:
- w dziale: Rozbitkowie,
- w: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga, jest założony wątek psa, który jest u Was na domu tymczasowym. W pierwszym poście tego wątku jest informacja, kto został waszym opiekunem, czyli kto "wachtę pełni".
Opiekun jest osobą prowadzącą Was jako DT i psiaka w procesie szukania mu domu stałego. Opiekun pomaga, doradza, stara się rozwiązywać problemy. Jest osobą decyzyjną w ZB.

6. Jako, że nie wymagamy od razu opanowała przez Was, obsługi naszego forum, przygotowałyśmy różnego rodzaju instrukcje (w tym wklejania/wrzucania zdjęć), które mają za zadanie ułatwić Wam "poruszanie się" na naszym forum. viewforum.php?f=10
Jeśli któraś z nich pozostawia wątpliwości, postaramy się je wyjaśnić.

7. Jeśli cokolwiek by się działo, DT potrzebuje pomocy z naszej strony lub po prostu chcecie porozmawiać, potrzebujecie porady, zdzwońcie do opiekuna.
Jeśli sprawa jest pilna, a opiekun wyznaczony nie odbiera, korzystajcie z poniższych numerów:

- 794 444 917 (kasiailukasz/Łukasz)
- 794 444 901 (Anula/Ania)
- 500 073 028 (Monia/Monika)
- 537 593 444 (Karrolka/Karolina)
- 537 693 444 (Arleta20/Arleta)
- 537 697 444 (Livstanecky/Liwia)

Możecie również wysłać do nas e-mail na adres:
- fundacja@zalogabulldoga.org
- forum@zalogabulldoga.org
lub
Wysłać wiadomość prywatną (pw) poprzez panel na forum.


Dom Tymczasowy ZB powinien:

1. Stworzyć w swoim domu miejsce i warunki do przyjęcia tymczasowicza (legowisko, miski, obroża/szelki i smycz, zaopatrzyć się w odpowiednią karmę oraz inne niezbędne akcesoria).

2. W ciągu pierwszych 2 dni od przyjazdu psa do Domu Tymczasowego, odbyć z nim wizytę u lekarza weterynarii w wyznaczonym przez ZB gabinecie po konsultacji z opiekunem DT.

Podczas wizyty należy:
- zbadać ogólny stan zdrowia,
- wyczyścić uszy, jeżeli to konieczne pobrać wymaz i dać go do badania,
- przyciąć pazury,
- wyczyścić gruczoły kołodobytowe
- zrobić badanie krwi - morfologia (pies musi być na czczo czyli nie przyjmować posiłku minimum 8h),
- odrobaczyć psa,
- w przypadku zmian skórnych pobrać zeskrobinę do badania,
- umówić termin sterylizacji/kastracji, o ile nie ma zdrowotnych przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu,
- założyć psu książeczkę zdrowia na dane Fundacji ZB, sprawdzić czy posiada aktywny czip, jeśli nie zaczipować NIE rejestrując chipu (opiekun DT zarejestruje chip w bazie przez konto Fundacji),
- w razie potrzeby innych badań i dalszej diagnozy, konieczny jest kontakt z opiekunem DT,
- konieczny jest dokładny opis wizyty wykonany przez weterynarza czyli karta informacyjna z wizyty.

UWAGA! Nie szczepić psa, szczepienie osłabia jego odporność, uniemożliwi wykonanie sterylizacji/kastracji w najbliższym czasie.

3. Przestrzegać zaleceń lekarza weterynarii dotyczących sposobu leczenia i pielęgnacji, a także przestrzegać terminów kolejnych wizyt.

4. Dbać o bezpieczeństwo powierzonego psa i otaczać go jak najlepszą opieką. Pracować z psem w zakresie nauki czystości i utrwalania pożądanych zachowań.

5. Jeśli istnieją ku temu przesłanki i kwestia ta jest ustalona z opiekunem, dom tymczasowy może podjąć współpracę ze wskazanym i umówionym przez ZB behawiorystą.

6. Prowadzić założony wątek na forum Fundacji ZB w dziale „Rozbitkowie” → „Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga”.
Zamieszczać tam wszystkie informacje, które mogą być istotne dla przyszłego domu stałego (stosunek do psów/kotów, dzieci, problemy zdrowotne, behawioralne, umiejętność zachowania czystości, zachowanie podczas jazdy samochodem itp.)
Dodawać do wątku zdjęcia, oddające w pełni wygląd psa.

7. Gromadzić, a następnie przesyłać, na wskazany przez ZB adres, pełną dokumentację medyczną psa – karty informacyjne wizyt, wyniki badań itp. (np. zdjęcia RTG).

8. Gromadzić, a następnie przesyłać, na adres ZB wszystkie dokumenty księgowe potwierdzające poczynione wydatki (niezależnie czy kosztem obciążona jest ZB, czy dom tymczasowy ponosi go z własnych środków, faktury muszą być na dane ZB oraz mieć wyszczególnione usługi, leki, badania).
Fundacja "Załoga Bulldoga"
ul. Bolesława Chrobrego 12
91-464 Łódź
NIP: 7262655177
Zasady postępowania z fakturami zostały szczegółowo opisane tutaj: viewtopic.php?f=38&t=66&p=218#p218

9. Być w częstym kontakcie telefonicznym z opiekunem DT.

10. Wydać psa osobie wskazanej przez ZB w terminie ustalonym pomiędzy opiekunem, DT a DS.


Dom Tymczasowy ZB może:

1. Wybrać imię dla psa. Prosimy o niesamowitą inwencję twórczą, żeby imiona psów były wyjątkowe i niepowtarzalne - oryginalne ;)
Dla inspiracji zachęcamy do zapoznania się z listą imion:
viewtopic.php?f=63&t=1077&p=123491#p123491

2. Współfinansować koszty utrzymania i leczenia psa.
Ogromną pomoc dla ZB stanowi samodzielne finansowanie pobytu psa w DT np. zakupu karmy, szelek/obroży i smyczy dla tymczasowicza.
Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, skontaktuj się z opiekunem.

3. Starać się o adopcję psa. Jeśli Zarząd ZB nie ma zastrzeżeń co do opieki i sposobu postępowania z psem, to DT ma prawo pierwszeństwa adopcji. Decyzję odnośnie chęci adopcji psa, Dom Tymczasowy musi podjąć w ciągu 14 dni od dnia jego przyjazdu.

4. Otrzymać zaświadczenie o pracy wolontariackiej, jaką jest tworzenie Domu Tymczasowego dla naszego rozbitka.

5. Przedstawić Zarządowi "swoich" kandydatów na dom stały dla psa. (Zarząd może, a nie musi kierować się tymi sugestiami).


Jeszcze raz bardzo dziękujemy i trzymamy kciuki!
Pozdrawiamy, Załoga Bulldoga!


Pamiętajcie, że pies podczas pobytu w DT jest "własnością" Fundacji Załoga Bulldoga.
Poprzez maila podanego podczas rejestracji na Forum, przesłany zostanie Regulamin Domu Tymczasowego.

_________________
Frania&Bożena&Kazik MOPSOWISKO


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz gru 09, 2021 5:00 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): So sty 28, 2017 11:17 pm
Posty: 38
Poznajemy nowe atrakcje... kolegów z za płotuObrazek

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz gru 09, 2021 5:02 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): So sty 28, 2017 11:17 pm
Posty: 38
Zuma całkiem ładnie przyzwyczaja się do nowych okoliczności ;) w poniedziałek wizyta u weterynarza. Obrazek

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz gru 09, 2021 5:05 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): So sty 28, 2017 11:17 pm
Posty: 38
Napracował się dzisiaj ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt gru 10, 2021 2:27 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): So sty 28, 2017 11:17 pm
Posty: 38
Śniegu do kolan Obrazek

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt gru 10, 2021 2:45 pm 


Marynarz


Dołączył(a): Cz gru 02, 2021 5:07 pm
Posty: 5
Super :) ale ten kumpel coś spod byka patrzy na Zumkę :D


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt gru 10, 2021 2:57 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): So sty 28, 2017 11:17 pm
Posty: 38
No niestety :( cud że i tak dało rady zrobić zdjęcie obydwu paniom

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt gru 14, 2021 3:29 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Cz lis 14, 2019 1:07 pm
Posty: 150
Jaka ona piękna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn gru 20, 2021 7:23 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): So sty 28, 2017 11:17 pm
Posty: 38
Jest chyba coraz lepiej, dziewczyny zaczęły tolerować swą obecność :)

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn gru 20, 2021 7:32 pm 


Marynarz


Dołączył(a): Cz gru 02, 2021 5:07 pm
Posty: 5
MJQ napisał(a):
Jest chyba coraz lepiej, dziewczyny zaczęły tolerować swą obecność :)

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
Obrazek


super wiadomość, bardzo się cieszę :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr gru 22, 2021 2:15 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): Śr wrz 12, 2018 2:10 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Łódź
Jak się ma psina? Rodzice myślą nad adopcją


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr gru 22, 2021 2:32 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): So sty 28, 2017 11:17 pm
Posty: 38
Oczywiście że tak 2

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr gru 29, 2021 12:34 pm 
Avatar użytkownika


Dom stały (1 pies) Dom Fundacyjny Transport


Dołączył(a): Wt cze 28, 2016 8:18 pm
Posty: 1762
Lokalizacja: Turek/Wrocław
ZUMA ROZGLĄDA SIĘ ZA DOMEM STAŁYM!

Jaka jest Zuma?
Zuma to młoda suczka, która jest niezwykle pogodna i aktywna. To zdecydowanie nie jest typ kanapowca. Potrzebuje uwagi opiekuna, który umiejętnie rozdysponuje jej czas :) Wzorowo zachowuje czystość, ewentualne wpadki zdarzają się, jeżeli nie wyjdzie na dwór na czas. Bardzo szybko się uczy i ogarnia, że czegoś robić nie wolno. Jak to jeszcze szczenię - różnie wychodzi ;) a przyszły dom będzie musiał kontynuować naukę. Lubi dzieci i inne psy, stosunek do kotów jest nam nieznany. Podsumowując: Zuma to wspaniały i pełen radości psiak <3

Na co choruje?
Zuma trafiła do nas jako pies, który miał epizody padaczkowe. Odkąd jest w naszym DT nie zdarzyło się, aby miała atak. Trzeba być jednak na taką ewentualność przygotowanym. Tarczyca jest rozregulowana i jej dalsze leczenie jest w trakcie diagnostyki - uzupełnimy ten wątek. Być może zostanie zmieniona dawka leku albo kompletnie odstawiona. Jak przystało na psa o jasnym umaszczeniu, Zuma może mieć skłonności do alergii. Na ten moment wszystko jest jednak w porządku i nic dermatologicznego się nie dzieje.

Zuma jest po pełnej diagnostyce neurologicznej i dermatologicznej. Jej wyniki krwi są dobre (oprócz hormonów tarczycy). Badaliśmy również poziom fenobarbitalu tj. leku przeciwpadaczkowego i jest on w normie.

Co je? Jakie leki przyjmuje?
Zuma obecnie je karmę Brit Care z łososiem, która bardzo jej służy.

Leki: Luminalum 100mg 2x dziennie 0,5 tabletki
Euthyrox N 100mg 2x dziennie po 1 tabletce
Dermanolon vet - w razie pojawienia się ewentualnych zaczerwienień/alergii na skórze.

_________________
Frania&Bożena&Kazik MOPSOWISKO


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr gru 29, 2021 5:03 pm 


Marynarz


Dołączył(a): Cz gru 02, 2021 5:07 pm
Posty: 5
Tzn ze Zuma nie zostaje w domu tymczasowym?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr gru 29, 2021 5:05 pm 


Marynarz


Dołączył(a): Cz gru 02, 2021 5:07 pm
Posty: 5
Tzn ze Zuma nie zostaje w domu tymczasowym?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr sty 05, 2022 4:44 pm 


Marynarz


Dołączył(a): Śr gru 29, 2021 9:06 pm
Posty: 1
Jezu jaka ślicznotka ❤️❤️❤️❤️❤️


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr sty 05, 2022 4:46 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Śr wrz 09, 2020 11:28 pm
Posty: 31
Jesteśmy zainteresowani adopcją.
Jesteśmy po rozmowie przed adopcyjnej z Olgą (w poniedziałek odbyła się rozmowa)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr sty 05, 2022 5:40 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): So sty 28, 2017 11:17 pm
Posty: 38
Jak widać uwielbia się przytulać Obrazek

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz sty 06, 2022 12:19 am 


Marynarz


Dołączył(a): Wt sie 24, 2021 4:15 pm
Posty: 6
Jestem chętna na adopcje zumy. Wizyta przedadopcyjna oraz ankieta odhaczone


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 pasażerów


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL