Teraz jest Cz maja 28, 2020 2:59 pm


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 12, 2018 4:21 pm 
Avatar użytkownika


Starszy Bosman Dom stały (2 psy) Dom Fundacyjny Transport


Dołączył(a): So lis 29, 2014 6:44 pm
Posty: 2628
Lokalizacja: Ustroń
KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Imię: CHRUPKA
Rasa: buldog francuski
Płeć: suka
Wiek: ok. 4-5 lata
Numer czipa:
Umaszczenie: rude
Inne informacje: odbiór nieinterwencyjny
Data zamustrowania: 08.11.2018
Data wymustrowania:
Status: niegotowa do adopcji
Kastracja: brak
Odbiór psa: marcela_dl
Transport: marcela_dl, Agacia15163
Dom tymczasowy: Agacia15163
Współrzędne geograficzne: Opole
Kandydaci na DS:

Wachtę pełni: Anula

DT - dom tymczasowy, DS - dom stały, ZB - Załoga Bulldoga

_________________
Ania, Paweł, Roxy, Zuzia [*], Tola, Aleksander [*] i Zuzia :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn lis 12, 2018 4:22 pm 
Avatar użytkownika


Starszy Bosman Dom stały (2 psy) Dom Fundacyjny Transport


Dołączył(a): So lis 29, 2014 6:44 pm
Posty: 2628
Lokalizacja: Ustroń
Wiadomość dla Domu Tymczasowego:

Na wstępie tej wiadomości chcielibyśmy serdecznie podziękować Wam za poświęcenie i chęć niesienia pomocy Załogowym Psom.
To Wy przywracacie psiakom wiarę w ludzi, uczycie podstawowych zasad życia, pielęgnujecie i opiekujecie się "Rozbitkami".
Niestety często nie znamy historii psa, nie wiemy jakie ma schorzenia, przypadłości, upodobania, jaki jest jego stosunek do innych zwierząt, czy nawet ludzi. Zdajemy sobie sprawę, jak trudną decyzję podejmujecie biorąc na siebie obowiązek opieki nad psem - zagadką ;). Poświęcacie, siebie, czas, nierzadko również pieniądze. Jedyną zapłatą jest satysfakcja z postępów jakie robi Rozbitek, a także wdzięczność nas wszystkich – osób skupionych wokół załogowej idei.

Chcąc okazać naszą wdzięczność, staramy się otoczyć, nasze Domy Tymczasowe, szczególną opieką. Aby Dom Tymczasowy nie był pozostawiony sam sobie oraz żeby ułatwić Wam poruszanie się w załogowych zasadach, stworzyłyśmy "ABC DT", porządkujemy tam kwestie związane z opieką nad tymczasowiczem.
Każdy DT ma również przydzielonego opiekuna z ramienia Fundacji. Opiekun będzie się z Wami kontaktował i prowadził Was przez meandry DT.


"ABC DT"

1. Pies który trafi do Was na DT lub którego sami odbierzecie pomagając w transporcie najprawdopodobniej będzie brudny, wystraszony, bez podstawowej socjalizacji.
- Zadbaj o jego higienę ;) czyli kąpiel.
- Zabezpiecz też psa przed ucieczką zakładając mu obrożę bądź szelki i smycz. Początkowo pies może nie znać tego typu akcesoriów, ale nauczy się szybko.
- Pamiętaj, że pies pewnie będzie głodny, ale może nie znać np. suchej karmy. Z wyżywieniem trzeba postępować racjonalnie. Czasami pęka serce widząc jaki psiak jest chudy, ale nie możemy mu podawać wtedy zbyt dużych porcji, by nie spowodować bólu. Często psy nie znają jedzenia z misek, możesz spróbować od położenia karmy na podłodze lub na płaskim talerzu i stopniowo przyzwyczajać psa do jedzenia z misek.
- Daj psu poznać nowe otoczenie, postaraj się nie zwracać w domu zbytniej uwagi na psa, a stanie się on odważniejszy. Czułości, bliskości i miłości od człowieka uczy się pewnie pierwszy raz i to właśnie od Ciebie ;)

2. Jeśli masz psa rezydenta, zadbaj o względnie prawidłowe poznanie psów.
- Zapoznaj psy na zewnątrz, poza terenem który rezydent dobrze zna. Psy powinny być na obcym dla siebie terenie. Pierwsze można spacerować w pewnej odległości, by później ją stopniowo zmniejszać, aż dojdzie do kontaktu psów. Daj się psom swobodnie obwąchać, pospaceruj z nimi. Pamiętaj żeby być rozluźnionym, nie napinać smyczy.
Postaraj się by spacer po obwąchaniu trwał minimum kilkanaście minut, niech psy przyzwyczają się do swoich zapachów, swojej obecności. Jeśli masz do dyspozycji długie smycze lub linki niech psy luźno maszerują.
Po takim spacerze można wpuścić psy na ogród oczywiście jeśli taki posiadasz (sprawdź czy teren jest dobrze zamknięty, żeby nowy pies nie miał możliwości ucieczki).
- W domu pochowaj zabawki psa rezydenta, wprowadzaj je powoli po kilku dniach, żeby nie wywołać zazdrości z nimi związanymi.
- Pozwól ustalić hierarchię psom dając im "przestrzeń" czyli nie okazuj im przez kilka pierwszych dni zbyt dużej czułości, nie wyróżniaj żadnego z psów.

3. Nastaw się na kilka wpadek z załatwieniem się psa w domu, staraj się nagradzać psa za załatwienie potrzeby na dworze. Szybciej się dzięki temu nauczy. Możesz rozkładać w domu w jednym miejscu matę higieniczną by pies mógł w razie potrzeby z niej skorzystać.

4. Pies, który jest na Domu Tymczasowym musi mieć prowadzony wątek na forum Załogi Bulldoga. Prosimy Dom tymczasowy o wpisy dotyczące np. zdrowia psa, zachowania, postępów w nauce czystości itp. minimum co dwa dni. Oczywiście im częściej tym lepiej ;)
Wątek psa w DT znajduje się w dziale: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga.

5. Każdy pies oraz DT ma przydzielonego opiekuna z Fundacji. Na forum Załogi Bulldoga:
- w dziale: Rozbitkowie,
- w: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga, jest założony wątek psa, który jest u Was na domu tymczasowym. W pierwszym poście tego wątku jest informacja, kto został waszym opiekunem, czyli kto "wachtę pełni".
Opiekun jest osobą prowadzącą Was jako DT i psiaka w procesie szukania mu domu stałego. Opiekun pomaga, doradza, stara się rozwiązywać problemy. Jest osobą decyzyjną w ZB.

6. Jako, że nie wymagamy od razu opanowała przez Was, obsługi naszego forum, przygotowałyśmy różnego rodzaju instrukcje (w tym wklejania/wrzucania zdjęć), które mają za zadanie ułatwić Wam "poruszanie się" na naszym forum. viewforum.php?f=10
Jeśli któraś z nich pozostawia wątpliwości, postaramy się je wyjaśnić.

7. Jeśli cokolwiek by się działo, DT potrzebuje pomocy z naszej strony lub po prostu chcecie porozmawiać, potrzebujecie porady, zdzwońcie do opiekuna.
Jeśli sprawa jest pilna, a opiekun wyznaczony nie odbiera, korzystajcie z poniższych numerów:

- 691 371 315 (Marzena)
- 794 444 917 (kasiailukasz/Kasia)
- 794 444 917 (kasiailukasz/Łukasz)
- 794 444 929 (Szania/Ola)
- 794 444 901 (Anula/Ania)
- 794 444 927 (ronnie/Weronika)
- 695 556 477 (Nika1377/Dominika)
- 500 073 028 (Monia/Monika)

Możecie również wysłać do nas e-mail na adres:
- fundacja@zalogabulldoga.org
- forum@zalogabulldoga.org
lub
Wysłać wiadomość prywatną (pw) poprzez panel na forum.


Dom Tymczasowy ZB powinien:

1. Stworzyć w swoim domu miejsce i warunki do przyjęcia tymczasowicza (legowisko, miski, obroża/szelki i smycz, zaopatrzyć się w odpowiednią karmę oraz inne niezbędne akcesoria).

2. W ciągu pierwszych 2 dni od przyjazdu psa do Domu Tymczasowego, odbyć z nim wizytę u lekarza weterynarii w wyznaczonym przez ZB gabinecie po konsultacji z opiekunem DT.

Podczas wizyty należy:
- zbadać ogólny stan zdrowia,
- wyczyścić uszy, jeżeli to konieczne pobrać wymaz i dać go do badania,
- przyciąć pazury,
- wyczyścić gruczoły kołodobytowe
- zrobić badanie krwi - morfologia (pies musi być na czczo czyli nie przyjmować posiłku minimum 8h),
- odrobaczyć psa,
- w przypadku zmian skórnych pobrać zeskrobinę do badania,
- umówić termin sterylizacji/kastracji, o ile nie ma zdrowotnych przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu,
- założyć psu książeczkę zdrowia na dane Fundacji ZB, sprawdzić czy posiada aktywny czip, jeśli nie zaczipować NIE rejestrując chipu (opiekun DT zarejestruje chip w bazie przez konto Fundacji),
- w razie potrzeby innych badań i dalszej diagnozy, konieczny jest kontakt z opiekunem DT,
- konieczny jest dokładny opis wizyty wykonany przez weterynarza czyli karta informacyjna z wizyty.

UWAGA! Nie szczepić psa, szczepienie osłabia jego odporność, uniemożliwi wykonanie sterylizacji/kastracji w najbliższym czasie.

3. Przestrzegać zaleceń lekarza weterynarii dotyczących sposobu leczenia i pielęgnacji, a także przestrzegać terminów kolejnych wizyt.

4. Dbać o bezpieczeństwo powierzonego psa i otaczać go jak najlepszą opieką. Pracować z psem w zakresie nauki czystości i utrwalania pożądanych zachowań.

5. Jeśli istnieją ku temu przesłanki i kwestia ta jest ustalona z opiekunem, dom tymczasowy może podjąć współpracę ze wskazanym i umówionym przez ZB behawiorystą.

6. Prowadzić założony wątek na forum Fundacji ZB w dziale „Rozbitkowie” → „Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga”.
Zamieszczać tam wszystkie informacje, które mogą być istotne dla przyszłego domu stałego (stosunek do psów/kotów, dzieci, problemy zdrowotne, behawioralne, umiejętność zachowania czystości, zachowanie podczas jazdy samochodem itp.)
Dodawać do wątku zdjęcia, oddające w pełni wygląd psa.

7. Gromadzić, a następnie przesyłać, na wskazany przez ZB adres, pełną dokumentację medyczną psa – karty informacyjne wizyt, wyniki badań itp. (np. zdjęcia RTG).

8. Gromadzić, a następnie przesyłać, na adres ZB wszystkie dokumenty księgowe potwierdzające poczynione wydatki (niezależnie czy kosztem obciążona jest ZB, czy dom tymczasowy ponosi go z własnych środków, faktury muszą być na dane ZB oraz mieć wyszczególnione usługi, leki, badania).
Fundacja "Załoga Bulldoga"
ul. Bolesława Chrobrego 12
91-464 Łódź
NIP: 7262655177
Zasady postępowania z fakturami zostały szczegółowo opisane tutaj: viewtopic.php?f=38&t=66&p=218#p218

9. Być w częstym kontakcie telefonicznym z opiekunem DT.

10. Wydać psa osobie wskazanej przez ZB w terminie ustalonym pomiędzy opiekunem, DT a DS.


Dom Tymczasowy ZB może:

1. Wybrać imię dla psa. Prosimy o niesamowitą inwencję twórczą, żeby imiona psów były wyjątkowe i niepowtarzalne - oryginalne ;)
Dla inspiracji zachęcamy do zapoznania się z listą imion:
viewtopic.php?f=63&t=1077&p=123491#p123491

2. Współfinansować koszty utrzymania i leczenia psa.
Ogromną pomoc dla ZB stanowi samodzielne finansowanie pobytu psa w DT np. zakupu karmy, szelek/obroży i smyczy dla tymczasowicza.
Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, skontaktuj się z opiekunem.

3. Starać się o adopcję psa. Jeśli Zarząd ZB nie ma zastrzeżeń co do opieki i sposobu postępowania z psem, to DT ma prawo pierwszeństwa adopcji. Decyzję odnośnie chęci adopcji psa, Dom Tymczasowy musi podjąć w ciągu 14 dni od dnia jego przyjazdu.

4. Otrzymać zaświadczenie o pracy wolontariackiej, jaką jest tworzenie Domu Tymczasowego dla naszego rozbitka.

5. Przedstawić Zarządowi "swoich" kandydatów na dom stały dla psa. (Zarząd może, a nie musi kierować się tymi sugestiami).


Jeszcze raz bardzo dziękujemy i trzymamy kciuki!
Pozdrawiamy, Załoga Bulldoga!


Pamiętajcie, że pies podczas pobytu w DT jest "własnością" Fundacji Załoga Bulldoga.
Poprzez maila podanego podczas rejestracji na Forum, przesłany zostanie Regulamin Domu Tymczasowego.

_________________
Ania, Paweł, Roxy, Zuzia [*], Tola, Aleksander [*] i Zuzia :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn lis 12, 2018 4:32 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 9:59 am
Posty: 821
Lokalizacja: Opole
Załącznik:
IMG_1297.JPG
IMG_1297.JPG [ 346.22 KiB | Przeglądane 2270 razy ]
cześć jestem Chrupka jestem tu nowa ale powoli ogarniam system jak żyć he z ważnych informacji ważę prawie 17 kg dokładnie 16,700 kg mama tymczasowa mówi do mnie klocuś moja waga uniemożliwają mi swobodne chodzenie i bieganie dlatego dostaje tabletki ArthoVet co mi matka od babki w fartuchu w psiaki dała :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn lis 12, 2018 4:37 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 9:59 am
Posty: 821
Lokalizacja: Opole
Załącznik:
c60b67ff-54c4-45a7-9f88-e39a439bdfd8.jpg
c60b67ff-54c4-45a7-9f88-e39a439bdfd8.jpg [ 456.65 KiB | Przeglądane 2268 razy ]
kocham towarzystwo moje przyrodnie siostry mnie do paczki wciągnęły i narazie uczyni się hierarchii w domku ale jest ok spin jako takich nie ma jestem troszkę zazdrosna jak matka bądź tatko mizia siostry a nie tylko mnie ale powoli się uczę tego że samosia nie jestem . A co ważę mam jeszcze 2 braci Bobsona i Klakiera to są dwa kocury i spoko się z nimi dogaduję nie gonie ich nawet się tulamy na przywitanie matka postara się jakieś foto nam zrobić na pamiątkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn lis 12, 2018 4:40 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 9:59 am
Posty: 821
Lokalizacja: Opole
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181112/ff5d3e914d8ae38d813f411a82a3fd26.jpg[/img] patrzcie jakie mam ładne białe ząbki pani w fartuchu w psy powiedziała matce że nie mam ani grama kamienia tylko troszkę ząbki ale nic to nie szkodzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ostatnio edytowano Pn lis 12, 2018 4:42 pm przez Agacia15163, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn lis 12, 2018 4:41 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 9:59 am
Posty: 821
Lokalizacja: Opole
Agacia15163 napisał(a):
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181112/ff5d3e914d8ae38d813f411a82a3fd26.jpg[/img] patrzcie jakie mam ładne białe ząbki pani w fartuchu w psy powiedziała matce że nie mam ani grama kamienia tylko troszkę pościerane ząbki ale nic to nie szkodzi


Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkWysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn lis 12, 2018 4:46 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 9:59 am
Posty: 821
Lokalizacja: Opole
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181112/dedcc36f153614683aae3b6947280525.jpg[/img] swoje potrzeby robię na dworze bo matka mi za to że zrobię kupkę bądź siku na dworze daje coś na ząb aha nie toleruję drobiu kurczaka indyka przepiórki nic co ma skrzydła zaraz się czochram . Uwielbiam jeździć autem ale muszę mieć kocyk na plecach bo on mnie uspokaja czuje się bezpieczniej .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn lis 12, 2018 4:52 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 9:59 am
Posty: 821
Lokalizacja: Opole
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181112/2110768b4c1ce922adf65715ad5cb2af.jpg[/img]tatko mówi że jestem fotogeniczna i ciągle mi fotki robi a ja je lubię i nawet pozuje [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181112/8b3f9080ff099c6dbdbd26ba8d07c232.jpg[/img] uwielbiam spacery czuje się na dworze jak przysłowiowa ryba w wodzie wtedy szaleje z siostrami i braćmi po łące bo matka taką ma i wie że nie zwieje gdzieś gdzie się mogę zgubić a terenu jeszcze nie znam codziennie chodzimy na spacerki bo muszę zadbać o linie w końcu w nowy etap życia muszę wejść z sylwetką modelki żeby nie było :)jestem bardzo towarzyska kocham wszystkich ale na początku jestem nie ufna ale jak mnie chwile posmyrasz po dupce jestem twoja daje buziaki dużo buziaków


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn lis 12, 2018 4:58 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 9:59 am
Posty: 821
Lokalizacja: Opole
A ogólnie mój stan zdrowia jest super ale miała pobieraną krew do badań żeby dowiedzieć się czy możemy się sterylizować aby zapobiec niechcianej ciąży i dla siebie żebym nie musiała się bać czy zachoruję czy nie
Załącznik:
IMG_1318.JPG
IMG_1318.JPG [ 416.7 KiB | Przeglądane 2256 razy ]
narazie pozdrawiam i buziaki wysyłam chyba narazie starczy info o mnie jak chcecie zadawajcie pytania to z matką postaramy się szybko odpowiedzieć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn lis 12, 2018 6:59 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): N lut 05, 2017 8:52 pm
Posty: 1423
to super, że zdrowie jest :) pozdrawiam

_________________
"Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt lis 13, 2018 6:26 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 9:59 am
Posty: 821
Lokalizacja: Opole
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181113/a7adeadcb692ead52bf0cd61d6056b13.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181113/49bbb0d9836fa059af5d67771b803cea.jpg[/img]wreście matka dała mi pokarm który mi smakuje o smaku ryby [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181113/8cce60a680d9f73b7524d8658194fb37.jpg[/img] jem i jem i końca nie widać he


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt lis 13, 2018 6:27 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 9:59 am
Posty: 821
Lokalizacja: Opole
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181113/3d75b4ad6c40284fdff72637ae86ec87.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181113/190ceccaf33548a620e067e9eaa434ca.jpg[/img] moje wyniki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt lis 13, 2018 6:31 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 9:59 am
Posty: 821
Lokalizacja: Opole
Wyniki są na matkę bo pani wet tak wpisała bo system jej nie wchodziło ale jestem własności załogi oczywiście


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt lis 13, 2018 10:06 pm 


Dom Fundacyjny


Dołączył(a): Śr cze 01, 2016 7:32 pm
Posty: 8371
Lokalizacja: Poznań
Kto to wie... może to już jakieś znaki 8-)

_________________
https://www.facebook.com/LuckyPugfromSAB
http://www.lucekimulan.blogspot.com

Obrazek

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr lis 14, 2018 8:08 am 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (1 pies) Dom tymczasowy


Dołączył(a): Pn sty 02, 2017 9:14 pm
Posty: 2832
O wow ale macie stadko

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

_________________
Kasia, Robo, Afera i Rumba


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr lis 14, 2018 5:03 pm 
Avatar użytkownika


Starszy Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): So lip 16, 2016 4:18 pm
Posty: 2555
Piękne stado! Chrupka to niezła kluseczka ;)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr lis 14, 2018 7:01 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 9:59 am
Posty: 821
Lokalizacja: Opole
Załącznik:
IMG_1375.JPG
IMG_1375.JPG [ 444.28 KiB | Przeglądane 2164 razy ]
witam z tej strony Agata dzisiaj na spacerze Chrupka została zaatakowana przez bezpańskiego psa i serce mi stanęło jak zobaczyłam ją w kałuży krwi na szczęście Nic poważnego się nie stało ma 2 szwy na łapce i ogromny szok jesteśmy u weta i łapka już szyta teraz kroplówka i czekamy aby księżniczka wstała i do domku kochani bardzo was przepraszam że tak się stało nie wiem co mam napisać taka jestem na siebie wkurzona że nic nie mogłam zrobić Chrupke uratowała obroża która uniemożliwiła ugryzienie w tchawicę bardzo Was przepraszam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr lis 14, 2018 7:13 pm 


Mechanik pokładowy Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Śr lip 06, 2016 12:52 pm
Posty: 1895
Biedna Chrupka oby szybko doszła do siebie. Agacia15163 nie masz za co przepraszać, każdy widzi z jak troską i z sercem opiekujesz się swoją gromadką i Chrupcią. Takie nieszczęśliwe wypadki niestety się zdarzają to jest tylko chwila i nieszczęście gotowe. Na szczęście , że nie skończyło się to gorzej.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr lis 14, 2018 10:01 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 9:59 am
Posty: 821
Lokalizacja: Opole
Trzymać mocno kciuki za naszego grubaska na nic została w klinice mam nadzieje że wszystko będzie ok bo sobie tego nie wybaczę jutro ruszam z robić w gminie dym że nic nie potrafią zrobić z bezpańskimi psami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz lis 15, 2018 3:23 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): So sty 27, 2018 9:25 pm
Posty: 102
Agacia15163 to nie Twoja wina! Dobrze, że byłaś blisko i szybko Chrupka dostała pomoc. Trzymam kciuki za śliczną grubcię <3 <3 <3


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 pasażer


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL