Teraz jest So wrz 18, 2021 4:47 am


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 15, 2018 12:15 am 
Avatar użytkownika


Kapitan Dom stały (1 pies) Transport


Dołączył(a): Cz gru 04, 2014 9:20 pm
Posty: 3122
Lokalizacja: Poznań
KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Imię: MARIANKA
Rasa:
w typie rasy buldog francuski
Płeć: suczka
Wiek: 4 lata
Numer chipa:
Inne informacje: odebrany interwencyjnie przy współpracy TOZ Tarnów
Data zamustrowania: 14.03.2018
Data wymustrowania: 26.03.2018
Status: adoptowana
Kastracja: tak
Odbiór psa:
Transport: niewiemocochodzi, Szania, Michał Magiera, ines777, Angela71, mrozenek
Dom tymczasowy: Sienka47, ines777, mrozenek
Współrzędne geograficzne: Warszawa
Kandydaci na DS: AgaGaja, yooasiab

Wachtę pełni:

DT - dom tymczasowy, DS - dom stały, ZB - Załoga Bulldoga

_________________
Kasia, Łukasz i Frida :)

https://www.facebook.com/Frida-Kr%C3%B3 ... ne/?ref=hl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz mar 15, 2018 9:16 am 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (1 pies) Transport Dom tymczasowy


Dołączył(a): So maja 30, 2015 8:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomość dla Domu Tymczasowego:

Na wstępie tej wiadomości chcielibyśmy serdecznie podziękować Wam za poświęcenie i chęć niesienia pomocy Załogowym Psom.
To Wy przywracacie psiakom wiarę w ludzi, uczycie podstawowych zasad życia, pielęgnujecie i opiekujecie się "Rozbitkami".
Niestety często nie znamy historii psa, nie wiemy jakie ma schorzenia, przypadłości, upodobania, jaki jest jego stosunek do innych zwierząt, czy nawet ludzi. Zdajemy sobie sprawę, jak trudną decyzję podejmujecie biorąc na siebie obowiązek opieki nad psem - zagadką ;). Poświęcacie, siebie, czas, nierzadko również pieniądze. Jedyną zapłatą jest satysfakcja z postępów jakie robi Rozbitek, a także wdzięczność nas wszystkich – osób skupionych wokół załogowej idei.

Chcąc okazać naszą wdzięczność, staramy się otoczyć, nasze Domy Tymczasowe, szczególną opieką. Aby Dom Tymczasowy nie był pozostawiony sam sobie oraz żeby ułatwić Wam poruszanie się w załogowych zasadach, stworzyłyśmy "ABC DT", porządkujemy tam kwestie związane z opieką nad tymczasowiczem.
Każdy DT ma również przydzielonego opiekuna z ramienia Fundacji. Opiekun będzie się z Wami kontaktował i prowadził Was przez meandry DT.


"ABC DT"

1. Pies który trafi do Was na DT lub którego sami odbierzecie pomagając w transporcie najprawdopodobniej będzie brudny, wystraszony, bez podstawowej socjalizacji.
- Zadbaj o jego higienę ;) czyli kąpiel.
- Zabezpiecz też psa przed ucieczką zakładając mu obrożę bądź szelki i smycz. Początkowo pies może nie znać tego typu akcesoriów, ale nauczy się szybko.
- Pamiętaj, że pies pewnie będzie głodny, ale może nie znać np. suchej karmy. Z wyżywieniem trzeba postępować racjonalnie. Czasami pęka serce widząc jaki psiak jest chudy, ale nie możemy mu podawać wtedy zbyt dużych porcji, by nie spowodować bólu. Często psy nie znają jedzenia z misek, możesz spróbować od położenia karmy na podłodze lub na płaskim talerzu i stopniowo przyzwyczajać psa do jedzenia z misek.
- Daj psu poznać nowe otoczenie, postaraj się nie zwracać w domu zbytniej uwagi na psa, a stanie się on odważniejszy. Czułości, bliskości i miłości od człowieka uczy się pewnie pierwszy raz i to właśnie od Ciebie ;)

2. Jeśli masz psa rezydenta, zadbaj o względnie prawidłowe poznanie psów.
- Zapoznaj psy na zewnątrz, poza terenem który rezydent dobrze zna. Psy powinny być na obcym dla siebie terenie. Pierwsze można spacerować w pewnej odległości, by później ją stopniowo zmniejszać, aż dojdzie do kontaktu psów. Daj się psom swobodnie obwąchać, pospaceruj z nimi. Pamiętaj żeby być rozluźnionym, nie napinać smyczy.
Postaraj się by spacer po obwąchaniu trwał minimum kilkanaście minut, niech psy przyzwyczają się do swoich zapachów, swojej obecności. Jeśli masz do dyspozycji długie smycze lub linki niech psy luźno maszerują.
Po takim spacerze można wpuścić psy na ogród oczywiście jeśli taki posiadasz (sprawdź czy teren jest dobrze zamknięty, żeby nowy pies nie miał możliwości ucieczki).
- W domu pochowaj zabawki psa rezydenta, wprowadzaj je powoli po kilku dniach, żeby nie wywołać zazdrości z nimi związanymi.
- Pozwól ustalić hierarchię psom dając im "przestrzeń" czyli nie okazuj im przez kilka pierwszych dni zbyt dużej czułości, nie wyróżniaj żadnego z psów.

3. Nastaw się na kilka wpadek z załatwieniem się psa w domu, staraj się nagradzać psa za załatwienie potrzeby na dworze. Szybciej się dzięki temu nauczy. Możesz rozkładać w domu w jednym miejscu matę higieniczną by pies mógł w razie potrzeby z niej skorzystać.

4. Pies, który jest na Domu Tymczasowym musi mieć prowadzony wątek na forum Załogi Bulldoga. Prosimy Dom tymczasowy o wpisy dotyczące np. zdrowia psa, zachowania, postępów w nauce czystości itp. minimum co dwa dni. Oczywiście im częściej tym lepiej ;)
Wątek psa w DT znajduje się w dziale: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga.

5. Każdy pies oraz DT ma przydzielonego opiekuna z Fundacji. Na forum Załogi Bulldoga:
- w dziale: Rozbitkowie,
- w: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga, jest założony wątek psa, który jest u Was na domu tymczasowym. W pierwszym poście tego wątku jest informacja, kto został waszym opiekunem, czyli kto "wachtę pełni".
Opiekun jest osobą prowadzącą Was jako DT i psiaka w procesie szukania mu domu stałego. Opiekun pomaga, doradza, stara się rozwiązywać problemy. Jest osobą decyzyjną w ZB.

6. Jako, że nie wymagamy od razu opanowała przez Was, obsługi naszego forum, przygotowałyśmy różnego rodzaju instrukcje (w tym wklejania/wrzucania zdjęć), które mają za zadanie ułatwić Wam "poruszanie się" na naszym forum. http://forum.zalogabulldoga.org/viewforum.php?f=10
Jeśli któraś z nich pozostawia wątpliwości, postaramy się je wyjaśnić.

7. Jeśli cokolwiek by się działo, DT potrzebuje pomocy z naszej strony lub po prostu chcecie porozmawiać, potrzebujecie porady, zdzwońcie do opiekuna.
Jeśli sprawa jest pilna, a opiekun wyznaczony nie odbiera, korzystajcie z poniższych numerów:

- 691 371 315 (Marzena)
- 794 444 917 (kasiailukasz/Kasia)
- 794 444 917 (kasiailukasz/Łukasz)
- 794 444 929 (Szania/Ola)
- 794 444 901 (Anula/Ania)
- 794 444 927 (ronnie/Weronika)
- 695 556 477 (Nika1377/Dominika)
- 500 073 028 (Monia/Monika)
- 537 693 444 (Pociak/Weronika)
- 537 593 444 (Kitty.Kate/Kasia)

Możecie również wysłać do nas e-mail na adres:
- fundacja@zalogabulldoga.org
- forum@zalogabulldoga.org
lub
Wysłać wiadomość prywatną (pw) poprzez panel na forum.


Dom Tymczasowy ZB powinien:

1. Stworzyć w swoim domu miejsce i warunki do przyjęcia tymczasowicza (legowisko, miski, obroża/szelki i smycz, zaopatrzyć się w odpowiednią karmę oraz inne niezbędne akcesoria).

2. W ciągu pierwszych 2 dni od przyjazdu psa do Domu Tymczasowego, odbyć z nim wizytę u lekarza weterynarii w wyznaczonym przez ZB gabinecie po konsultacji z opiekunem DT.

Podczas wizyty należy:
- zbadać ogólny stan zdrowia,
- wyczyścić uszy, jeżeli to konieczne pobrać wymaz i dać go do badania,
- przyciąć pazury,
- wyczyścić gruczoły kołodobytowe
- zrobić badanie krwi - morfologia (pies musi być na czczo czyli nie przyjmować posiłku minimum 8h),
- odrobaczyć psa,
- w przypadku zmian skórnych pobrać zeskrobinę do badania,
- umówić termin sterylizacji/kastracji, o ile nie ma zdrowotnych przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu,
- założyć psu książeczkę zdrowia na dane Fundacji ZB, sprawdzić czy posiada aktywny czip, jeśli nie zaczipować NIE rejestrując chipu (opiekun DT zarejestruje chip w bazie przez konto Fundacji),
- w razie potrzeby innych badań i dalszej diagnozy, konieczny jest kontakt z opiekunem DT,
- konieczny jest dokładny opis wizyty wykonany przez weterynarza czyli karta informacyjna z wizyty.

UWAGA! Nie szczepić psa, szczepienie osłabia jego odporność, uniemożliwi wykonanie sterylizacji/kastracji w najbliższym czasie.

3. Przestrzegać zaleceń lekarza weterynarii dotyczących sposobu leczenia i pielęgnacji, a także przestrzegać terminów kolejnych wizyt.

4. Dbać o bezpieczeństwo powierzonego psa i otaczać go jak najlepszą opieką. Pracować z psem w zakresie nauki czystości i utrwalania pożądanych zachowań.

5. Jeśli istnieją ku temu przesłanki i kwestia ta jest ustalona z opiekunem, dom tymczasowy może podjąć współpracę ze wskazanym i umówionym przez ZB behawiorystą.

6. Prowadzić założony wątek na forum Fundacji ZB w dziale „Rozbitkowie” → „Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga”.
Zamieszczać tam wszystkie informacje, które mogą być istotne dla przyszłego domu stałego (stosunek do psów/kotów, dzieci, problemy zdrowotne, behawioralne, umiejętność zachowania czystości, zachowanie podczas jazdy samochodem itp.)
Dodawać do wątku zdjęcia, oddające w pełni wygląd psa.

7. Gromadzić, a następnie przesyłać, na wskazany przez ZB adres, pełną dokumentację medyczną psa – karty informacyjne wizyt, wyniki badań itp. (np. zdjęcia RTG).

8. Gromadzić, a następnie przesyłać, na adres ZB wszystkie dokumenty księgowe potwierdzające poczynione wydatki (niezależnie czy kosztem obciążona jest ZB, czy dom tymczasowy ponosi go z własnych środków, faktury muszą być na dane ZB oraz mieć wyszczególnione usługi, leki, badania).
Fundacja "Załoga Bulldoga"
ul. Bolesława Chrobrego 12
91-464 Łódź
NIP: 7262655177
Zasady postępowania z fakturami zostały szczegółowo opisane tutaj: http://forum.zalogabulldoga.org/viewtop ... p=218#p218

9. Być w częstym kontakcie telefonicznym z opiekunem DT.

10. Wydać psa osobie wskazanej przez ZB w terminie ustalonym pomiędzy opiekunem, DT a DS.


Dom Tymczasowy ZB może:

1. Wybrać imię dla psa. Prosimy o niesamowitą inwencję twórczą, żeby imiona psów były wyjątkowe i niepowtarzalne - oryginalne ;)
Dla inspiracji zachęcamy do zapoznania się z listą imion:
http://forum.zalogabulldoga.org/viewtop ... 91#p123491

2. Współfinansować koszty utrzymania i leczenia psa.
Ogromną pomoc dla ZB stanowi samodzielne finansowanie pobytu psa w DT np. zakupu karmy, szelek/obroży i smyczy dla tymczasowicza.
Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, skontaktuj się z opiekunem.

3. Starać się o adopcję psa. Jeśli Zarząd ZB nie ma zastrzeżeń co do opieki i sposobu postępowania z psem, to DT ma prawo pierwszeństwa adopcji. Decyzję odnośnie chęci adopcji psa, Dom Tymczasowy musi podjąć w ciągu 14 dni od dnia jego przyjazdu.

4. Otrzymać zaświadczenie o pracy wolontariackiej, jaką jest tworzenie Domu Tymczasowego dla naszego rozbitka.

5. Przedstawić Zarządowi "swoich" kandydatów na dom stały dla psa. (Zarząd może, a nie musi kierować się tymi sugestiami).


Jeszcze raz bardzo dziękujemy i trzymamy kciuki!
Pozdrawiamy, Załoga Bulldoga!


Pamiętajcie, że pies podczas pobytu w DT jest "własnością" Fundacji Załoga Bulldoga.
Poprzez maila podanego podczas rejestracji na Forum, przesłany zostanie Regulamin Domu Tymczasowego.

_________________
Weronika i Fraszka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So mar 17, 2018 12:25 am 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Śr lis 25, 2015 1:29 pm
Posty: 64
Piesek w drodze do nowego domu.


Załączniki:
29313421_2033002606728612_3303798004971995136_o.jpg
29313421_2033002606728612_3303798004971995136_o.jpg [ 465.06 KiB | Przeglądane 3589 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N mar 18, 2018 8:17 pm 
Avatar użytkownika


Kapitan Dom stały (1 pies) Dom tymczasowy Transport


Dołączył(a): Wt lip 12, 2016 5:51 pm
Posty: 2594
Mafinka zwiedza trochę Polski i właśnie jest w drodze do docelowego DT :)
Ogromnie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc w transporcie oraz awaryjnych noclegach dziewczyny!


Załączniki:
m.jpg
m.jpg [ 18.29 KiB | Przeglądane 3441 razy ]
m2.jpg
m2.jpg [ 17.46 KiB | Przeglądane 3441 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N mar 18, 2018 10:10 pm 


Starszy Marynarz Dom stały (3 psy) Transport


Dołączył(a): Śr lis 23, 2016 12:18 pm
Posty: 2073
Witaj słodziaku. Powodzenia w DT


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn mar 19, 2018 12:35 am 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Cz sie 20, 2015 1:24 am
Posty: 116
Lokalizacja: Bydgoszcz
W drodze ...kochane malenstwo :)


Załączniki:
received-1628948690474723.jpg
received-1628948690474723.jpg [ 136.34 KiB | Przeglądane 3442 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn mar 19, 2018 12:36 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Cz kwi 28, 2016 10:27 am
Posty: 72
jaka miłość <3 zdrówka, zdrówka, zdrówka!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn mar 19, 2018 2:31 pm 


Marynarz


Dołączył(a): So cze 10, 2017 11:43 am
Posty: 29
Lokalizacja: Wrocław
Jaka słodka dziewucha! :D

_________________

Żaka & Daro <3


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn mar 19, 2018 7:24 pm 


Marynarz


Dołączył(a): Wt mar 13, 2018 4:06 pm
Posty: 8
Witam,

jak suczka będzie gotowa do adopcji, bardzo chętnie weźmiemy ją do siebie.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn mar 19, 2018 7:25 pm 


Marynarz


Dołączył(a): Wt sty 09, 2018 7:06 pm
Posty: 5
Cudna dziewczynka :) Czekamy na wieści :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn mar 19, 2018 8:15 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz


Dołączył(a): Wt cze 06, 2017 1:12 pm
Posty: 28
Lokalizacja: Trojmiasto
Kilka wspomnień :)


Załączniki:
Komentarz: :)
29389277_1826031784076531_7740764457445359616_o.jpg
29389277_1826031784076531_7740764457445359616_o.jpg [ 144.5 KiB | Przeglądane 3286 razy ]
Komentarz: Ja i moja nowa niegrzeczna siostra Zola
29388881_1826031804076529_1553127661054722048_o.jpg
29388881_1826031804076529_1553127661054722048_o.jpg [ 145.75 KiB | Przeglądane 3286 razy ]
Komentarz: Tak przespaliśmy cala niedziele
29386180_1826031900743186_398395277976797184_o.jpg
29386180_1826031900743186_398395277976797184_o.jpg [ 461.52 KiB | Przeglądane 3286 razy ]
29386160_1826031967409846_645590209437630464_o.jpg
29386160_1826031967409846_645590209437630464_o.jpg [ 324.37 KiB | Przeglądane 3286 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn mar 19, 2018 8:32 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Cz sie 20, 2015 1:24 am
Posty: 116
Lokalizacja: Bydgoszcz
Szkoda ze tak sie stalo i Mafinki nie ma z Toba :cry:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn mar 19, 2018 8:39 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz


Dołączył(a): Wt cze 06, 2017 1:12 pm
Posty: 28
Lokalizacja: Trojmiasto
ines777 napisał(a):
Angela71 napisał(a):
Szkoda ze tak sie stalo i Mafinki nie ma z Toba :cry:


Bardzo tęsknimy, ale mamy nadzieje ze w końcu trafiła do swoich ostatnich właścicieli :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn mar 19, 2018 10:54 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): N lut 05, 2017 8:52 pm
Posty: 1513
Czekamy na wieści z nowego domku :D

_________________
"Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 6:16 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): N mar 18, 2018 5:10 pm
Posty: 5
Marianka u nas zadomowiła się dosyć szybko, co widać na załączonym obrazku - kanapa, poduszki, relaks przy czytaniu - to zdecydowanie jej ulubione aktywności ;) Spanie w łóżku też zdecydowanie opanowane do perfekcji.
Mamy jeszcze małe problemy związane z załatwianiem się w domu, ale pracujemy nad tym.
Będziemy meldować na bieżąco :D


Załączniki:
Komentarz: popołudniowy relaks na kolanach :P
29004036_10211751901735306_1808216169_n.jpg
29004036_10211751901735306_1808216169_n.jpg [ 42.82 KiB | Przeglądane 3198 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 6:34 pm 
Avatar użytkownika


Starszy Bosman Dom stały (2 psy) Dom Fundacyjny Transport


Dołączył(a): So lis 29, 2014 6:44 pm
Posty: 2663
Lokalizacja: Ustroń
Nauka załatwiania potrzeb fizjologicznych może trochę porywać. Trzymamy kciuki!
Najważniejsze, że się panna idealnie odnalazła w nowym miejscu.

_________________
Ania, Paweł, Roxy, Zuzia [*], Tola, Aleksander [*] i Zuzia :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 6:36 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): N lut 05, 2017 8:52 pm
Posty: 1513
Ale fajna zgraja

_________________
"Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 8:54 pm 
Avatar użytkownika


Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Cz lis 26, 2015 1:28 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: Mysłowice
Fantastyczna ekipa- widać, ze Marianka dobrze sie czuje w towarzystwie nowych sióstr ;)

_________________
https://www.instagram.com/trufelita/


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 9:54 pm 


Starszy Marynarz Dom stały (3 psy) Transport


Dołączył(a): Śr lis 23, 2016 12:18 pm
Posty: 2073
Świetnie razem wyglądacie :-) wpasowała się idealnie :-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 10:42 pm 
Super, widać, że Marianka się wpasowała ;)
MILENA.


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 pasażerów


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL