Teraz jest Pt cze 21, 2019 1:30 am


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sty 17, 2018 9:30 pm 


Dom stały (1 pies) Transport


Dołączył(a): Pn maja 04, 2015 8:34 pm
Posty: 1447
KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Imię: SONIA
Rasa:
w typie rasy buldog angielski
Płeć: suka
Wiek: 9 lat
Numer chipa:
Inne informacje: oddany przez właściciela
Data zamustrowania: 17.01.2018
Data wymustrowania: 27.01.2018
Status: adoptowana
Kastracja: brak
Odbiór psa: Michau i Małgorzata
Transport: Michau, Marshall&Molly, Jabluszko112
Dom tymczasowy: Jabluszko112
Współrzędne geograficzne: Łomża
Kandydaci na DS:

Wachtę pełni:

DT - dom tymczasowy, DS - dom stały, ZB - Załoga Bulldoga


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr sty 17, 2018 9:32 pm 


Dom stały (1 pies) Transport


Dołączył(a): Pn maja 04, 2015 8:34 pm
Posty: 1447
Wiadomość dla Domu Tymczasowego:

Na wstępie tej wiadomości chcielibyśmy serdecznie podziękować Wam za poświęcenie i chęć niesienia pomocy Załogowym Psom.
To Wy przywracacie psiakom wiarę w ludzi, uczycie podstawowych zasad życia, pielęgnujecie i opiekujecie się "Rozbitkami".
Niestety często nie znamy historii psa, nie wiemy jakie ma schorzenia, przypadłości, upodobania, jaki jest jego stosunek do innych zwierząt, czy nawet ludzi. Zdajemy sobie sprawę, jak trudną decyzję podejmujecie biorąc na siebie obowiązek opieki nad psem - zagadką ;). Poświęcacie, siebie, czas, nierzadko również pieniądze. Jedyną zapłatą jest satysfakcja z postępów jakie robi Rozbitek, a także wdzięczność nas wszystkich – osób skupionych wokół załogowej idei.

Chcąc okazać naszą wdzięczność, staramy się otoczyć, nasze Domy Tymczasowe, szczególną opieką. Aby Dom Tymczasowy nie był pozostawiony sam sobie oraz żeby ułatwić Wam poruszanie się w załogowych zasadach, stworzyłyśmy "ABC DT", porządkujemy tam kwestie związane z opieką nad tymczasowiczem.
Każdy DT ma również przydzielonego opiekuna z ramienia Fundacji. Opiekun będzie się z Wami kontaktował i prowadził Was przez meandry DT.


"ABC DT"

1. Pies który trafi do Was na DT lub którego sami odbierzecie pomagając w transporcie najprawdopodobniej będzie brudny, wystraszony, bez podstawowej socjalizacji.
- Zadbaj o jego higienę ;) czyli kąpiel.
- Zabezpiecz też psa przed ucieczką zakładając mu obrożę bądź szelki i smycz. Początkowo pies może nie znać tego typu akcesoriów, ale nauczy się szybko.
- Pamiętaj, że pies pewnie będzie głodny, ale może nie znać np. suchej karmy. Z wyżywieniem trzeba postępować racjonalnie. Czasami pęka serce widząc jaki psiak jest chudy, ale nie możemy mu podawać wtedy zbyt dużych porcji, by nie spowodować bólu. Często psy nie znają jedzenia z misek, możesz spróbować od położenia karmy na podłodze lub na płaskim talerzu i stopniowo przyzwyczajać psa do jedzenia z misek.
- Daj psu poznać nowe otoczenie, postaraj się nie zwracać w domu zbytniej uwagi na psa, a stanie się on odważniejszy. Czułości, bliskości i miłości od człowieka uczy się pewnie pierwszy raz i to właśnie od Ciebie ;)

2. Jeśli masz psa rezydenta, zadbaj o względnie prawidłowe poznanie psów.
- Zapoznaj psy na zewnątrz, poza terenem który rezydent dobrze zna. Psy powinny być na obcym dla siebie terenie. Pierwsze można spacerować w pewnej odległości, by później ją stopniowo zmniejszać, aż dojdzie do kontaktu psów. Daj się psom swobodnie obwąchać, pospaceruj z nimi. Pamiętaj żeby być rozluźnionym, nie napinać smyczy.
Postaraj się by spacer po obwąchaniu trwał minimum kilkanaście minut, niech psy przyzwyczają się do swoich zapachów, swojej obecności. Jeśli masz do dyspozycji długie smycze lub linki niech psy luźno maszerują.
Po takim spacerze można wpuścić psy na ogród oczywiście jeśli taki posiadasz (sprawdź czy teren jest dobrze zamknięty, żeby nowy pies nie miał możliwości ucieczki).
- W domu pochowaj zabawki psa rezydenta, wprowadzaj je powoli po kilku dniach, żeby nie wywołać zazdrości z nimi związanymi.
- Pozwól ustalić hierarchię psom dając im "przestrzeń" czyli nie okazuj im przez kilka pierwszych dni zbyt dużej czułości, nie wyróżniaj żadnego z psów.

3. Nastaw się na kilka wpadek z załatwieniem się psa w domu, staraj się nagradzać psa za załatwienie potrzeby na dworze. Szybciej się dzięki temu nauczy. Możesz rozkładać w domu w jednym miejscu matę higieniczną by pies mógł w razie potrzeby z niej skorzystać.

4. Pies, który jest na Domu Tymczasowym musi mieć prowadzony wątek na forum Załogi Bulldoga. Prosimy Dom tymczasowy o wpisy dotyczące np. zdrowia psa, zachowania, postępów w nauce czystości itp. minimum co dwa dni. Oczywiście im częściej tym lepiej ;)
Wątek psa w DT znajduje się w dziale: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga.

5. Każdy pies oraz DT ma przydzielonego opiekuna z Fundacji. Na forum Załogi Bulldoga:
- w dziale: Rozbitkowie,
- w: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga, jest założony wątek psa, który jest u Was na domu tymczasowym. W pierwszym poście tego wątku jest informacja, kto został waszym opiekunem, czyli kto "wachtę pełni".
Opiekun jest osobą prowadzącą Was jako DT i psiaka w procesie szukania mu domu stałego. Opiekun pomaga, doradza, stara się rozwiązywać problemy. Jest osobą decyzyjną w ZB.

6. Jako, że nie wymagamy od razu opanowała przez Was, obsługi naszego forum, przygotowałyśmy różnego rodzaju instrukcje (w tym wklejania/wrzucania zdjęć), które mają za zadanie ułatwić Wam "poruszanie się" na naszym forum. viewforum.php?f=10
Jeśli któraś z nich pozostawia wątpliwości, postaramy się je wyjaśnić.

7. Jeśli cokolwiek by się działo, DT potrzebuje pomocy z naszej strony lub po prostu chcecie porozmawiać, potrzebujecie porady, zdzwońcie do opiekuna.
Jeśli sprawa jest pilna, a opiekun wyznaczony nie odbiera, korzystajcie z poniższych numerów:

- 691 371 315 (Marzena)
- 794 444 917 (kasiailukasz/Kasia)
- 794 444 917 (kasiailukasz/Łukasz)
- 794 444 929 (Szania/Ola)
- 794 444 901 (Anula/Ania)
- 794 444 927 (ronnie/Weronika)
- 695 556 477 (Nika1377/Dominika)
- 500 073 028 (Monia/Monika)
- 537 693 444 (Pociak/Weronika)
- 537 593 444 (Kitty.Kate/Kasia)

Możecie również wysłać do nas e-mail na adres:
- fundacja@zalogabulldoga.org
- forum@zalogabulldoga.org
lub
Wysłać wiadomość prywatną (pw) poprzez panel na forum.


Dom Tymczasowy ZB powinien:

1. Stworzyć w swoim domu miejsce i warunki do przyjęcia tymczasowicza (legowisko, miski, obroża/szelki i smycz, zaopatrzyć się w odpowiednią karmę oraz inne niezbędne akcesoria).

2. W ciągu pierwszych 2 dni od przyjazdu psa do Domu Tymczasowego, odbyć z nim wizytę u lekarza weterynarii w wyznaczonym przez ZB gabinecie po konsultacji z opiekunem DT.

Podczas wizyty należy:
- zbadać ogólny stan zdrowia,
- wyczyścić uszy, jeżeli to konieczne pobrać wymaz i dać go do badania,
- przyciąć pazury,
- wyczyścić gruczoły kołodobytowe
- zrobić badanie krwi - morfologia (pies musi być na czczo czyli nie przyjmować posiłku minimum 8h),
- odrobaczyć psa,
- w przypadku zmian skórnych pobrać zeskrobinę do badania,
- umówić termin sterylizacji/kastracji, o ile nie ma zdrowotnych przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu,
- założyć psu książeczkę zdrowia na dane Fundacji ZB, sprawdzić czy posiada aktywny czip, jeśli nie zaczipować NIE rejestrując chipu (opiekun DT zarejestruje chip w bazie przez konto Fundacji),
- w razie potrzeby innych badań i dalszej diagnozy, konieczny jest kontakt z opiekunem DT,
- konieczny jest dokładny opis wizyty wykonany przez weterynarza czyli karta informacyjna z wizyty.

UWAGA! Nie szczepić psa, szczepienie osłabia jego odporność, uniemożliwi wykonanie sterylizacji/kastracji w najbliższym czasie.

3. Przestrzegać zaleceń lekarza weterynarii dotyczących sposobu leczenia i pielęgnacji, a także przestrzegać terminów kolejnych wizyt.

4. Dbać o bezpieczeństwo powierzonego psa i otaczać go jak najlepszą opieką. Pracować z psem w zakresie nauki czystości i utrwalania pożądanych zachowań.

5. Jeśli istnieją ku temu przesłanki i kwestia ta jest ustalona z opiekunem, dom tymczasowy może podjąć współpracę ze wskazanym i umówionym przez ZB behawiorystą.

6. Prowadzić założony wątek na forum Fundacji ZB w dziale „Rozbitkowie” → „Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga”.
Zamieszczać tam wszystkie informacje, które mogą być istotne dla przyszłego domu stałego (stosunek do psów/kotów, dzieci, problemy zdrowotne, behawioralne, umiejętność zachowania czystości, zachowanie podczas jazdy samochodem itp.)
Dodawać do wątku zdjęcia, oddające w pełni wygląd psa.

7. Gromadzić, a następnie przesyłać, na wskazany przez ZB adres, pełną dokumentację medyczną psa – karty informacyjne wizyt, wyniki badań itp. (np. zdjęcia RTG).

8. Gromadzić, a następnie przesyłać, na adres ZB wszystkie dokumenty księgowe potwierdzające poczynione wydatki (niezależnie czy kosztem obciążona jest ZB, czy dom tymczasowy ponosi go z własnych środków, faktury muszą być na dane ZB oraz mieć wyszczególnione usługi, leki, badania).
Fundacja "Załoga Bulldoga"
ul. Bolesława Chrobrego 12
91-464 Łódź
NIP: 7262655177
Zasady postępowania z fakturami zostały szczegółowo opisane tutaj: viewtopic.php?f=38&t=66&p=218#p218

9. Być w częstym kontakcie telefonicznym z opiekunem DT.

10. Wydać psa osobie wskazanej przez ZB w terminie ustalonym pomiędzy opiekunem, DT a DS.


Dom Tymczasowy ZB może:

1. Wybrać imię dla psa. Prosimy o niesamowitą inwencję twórczą, żeby imiona psów były wyjątkowe i niepowtarzalne - oryginalne ;)

2. Współfinansować koszty utrzymania i leczenia psa.
Ogromną pomoc dla ZB stanowi samodzielne finansowanie pobytu psa w DT np. zakupu karmy, szelek/obroży i smyczy dla tymczasowicza.
Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, skontaktuj się z opiekunem.

3. Starać się o adopcję psa. Jeśli Zarząd ZB nie ma zastrzeżeń co do opieki i sposobu postępowania z psem, to DT ma prawo pierwszeństwa adopcji. Decyzję odnośnie chęci adopcji psa, Dom Tymczasowy musi podjąć w ciągu 14 dni od dnia jego przyjazdu.

4. Otrzymać zaświadczenie o pracy wolontariackiej, jaką jest tworzenie Domu Tymczasowego dla naszego rozbitka.

5. Przedstawić Zarządowi "swoich" kandydatów na dom stały dla psa. (Zarząd może, a nie musi kierować się tymi sugestiami).


Jeszcze raz bardzo dziękujemy i trzymamy kciuki!
Pozdrawiamy, Załoga Bulldoga!


Pamiętajcie, że pies podczas pobytu w DT jest "własnością" Fundacji Załoga Bulldoga.
Poprzez maila podanego podczas rejestracji na Forum, przesłany zostanie Regulamin Domu Tymczasowego.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr sty 17, 2018 11:44 pm 


Mechanik pokładowy Dom stały (3 psy) Transport


Dołączył(a): Śr lis 23, 2016 12:18 pm
Posty: 2059
Co to za kawaler trafił na nasz pokład? Pokazuj nam się szybko...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr sty 17, 2018 11:53 pm 
Witaj Panienko :)
Kolejny BA na pokładzie.
Pokaż się Nam wszystkim- jesteśmy ciekawi co za cudo tutaj trafiło ;)
MILENA.


Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: Śr sty 17, 2018 11:56 pm 


Mechanik pokładowy Dom stały (3 psy) Transport


Dołączył(a): Śr lis 23, 2016 12:18 pm
Posty: 2059
Oj... Jaka wtopa. To dziewczynka :-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz sty 18, 2018 10:25 am 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): So gru 30, 2017 2:52 pm
Posty: 27
Lokalizacja: Łomża
Cześć i czołem. Sonia (a tak naprawdę to jeszcze nie wiemy czy Sonia, bo panna na imię nie reaguje, a i całkiem do nas nie pasuje) pisak o wielkim serduchu i małej masie jak na BA :) Jest kochana, przytulanka niesamowita chociaż nie można dać się zwieść uroczej mordce bo potrafi pokazać jakie z niej ziółeczko :D zaklomatyzowała się bardzo szybko, nawet jak na swój wiek zabawy jej w głowie :) we wtorek mamy wizytę u weta więc powiemy coś więcej na temat jej zdrówka. Załatwia potrzeby na zewnątrz, z tym że posikuje trochę w mieszkaniu ale podejrzewamy że to problemy z układem moczowym. Kupa była i tu i tu :D jak to w nowym miejscu. Apetyt dopisuje, koń z kopytami zjedzony byłby na pewno :lol: wczoraj wieczorkiem dostała dwie miseczki karmy, dzisiaj rano jedną i ups? Komuś się nie przyjęło. Mam nadzieję że to z powodu obżarstwa, a nie problemów zdrowotnych. Dzisiaj wypiła bardzo dużo wody, mam nadzieję że to nie gorączka. Chłopak ma na nią oko w razie gdyby się coś działo.
Ogólnie to super dziewczyna do kochania, ciekawska. Potrzebuje kontaktu z człowiekiem, a tego na pewno jej nie zabraknie :)
Później wstawimy kilka fotek bulwiaka :D


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz sty 18, 2018 2:04 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): So gru 30, 2017 2:52 pm
Posty: 27
Lokalizacja: Łomża
Oto ja


Załączniki:
received_1684738134895380-1200x1600.jpeg
received_1684738134895380-1200x1600.jpeg [ 385.5 KiB | Przeglądane 1858 razy ]
received_1684738038228723-1200x1600.jpeg
received_1684738038228723-1200x1600.jpeg [ 389.55 KiB | Przeglądane 1858 razy ]
InstaFit_20180118_11344652-1600x1600.jpg
InstaFit_20180118_11344652-1600x1600.jpg [ 288.36 KiB | Przeglądane 1858 razy ]
20180118_111634-1200x1600.jpg
20180118_111634-1200x1600.jpg [ 329.11 KiB | Przeglądane 1858 razy ]
20180117_222658-1200x1600.jpg
20180117_222658-1200x1600.jpg [ 272.42 KiB | Przeglądane 1858 razy ]
20180117_222446-1200x1600.jpg
20180117_222446-1200x1600.jpg [ 363.97 KiB | Przeglądane 1858 razy ]
20180117_221826-1200x1600.jpg
20180117_221826-1200x1600.jpg [ 264.31 KiB | Przeglądane 1858 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz sty 18, 2018 2:25 pm 
Ale z Ciebie piękna psinka ;)
MILENA.


Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: Cz sty 18, 2018 5:49 pm 
Avatar użytkownika


Mechanik pokładowy Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): So lip 16, 2016 4:18 pm
Posty: 2555
Sonia, ale jesteś piękna :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz sty 18, 2018 6:19 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Transport


Dołączył(a): Śr cze 29, 2016 4:21 pm
Posty: 7
Jest śliczna :D Wcale nie wyglada na swoj wiek :) Wszystkiego dobrego!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz sty 18, 2018 7:37 pm 


Dom Fundacyjny


Dołączył(a): Śr cze 01, 2016 7:32 pm
Posty: 6807
Lokalizacja: Poznań
Słodka na maksa <3

Łapki do ogarnięcia i będzie piękna-zdrowa Minnie:
Załącznik:
Przechwytywanie6.PNG
Przechwytywanie6.PNG [ 308.31 KiB | Przeglądane 1822 razy ]

_________________
https://www.facebook.com/LuckyPugfromSAB
www.lucekimulan.blogspot.com

Obrazek

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz sty 18, 2018 7:38 pm 


Marynarz


Dołączył(a): Cz gru 04, 2014 9:15 am
Posty: 301
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
Zakochałam się. Bardzo podobna do mojej Petunii.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz sty 18, 2018 9:49 pm 


Mechanik pokładowy Dom stały (3 psy) Transport


Dołączył(a): Śr lis 23, 2016 12:18 pm
Posty: 2059
Ale przecudna Miniusia :-) wygląda na dużo młodszą. Oby zdrowotnie wszystko było oki


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz sty 18, 2018 11:21 pm 


Dom stały (1 pies) Transport


Dołączył(a): Pn maja 04, 2015 8:34 pm
Posty: 1447
Sonia jest naprawdę cudowna i mimo, że w tym roku stuknie jej 10 lat to na fotach wygląda o wiele młodziej. Jest na szczęście w dobrej formie.

Martyna, już Ci to mówiłam ale napiszę jeszcze tutaj. Wielki szacun dla Ciebie! Oby więcej tak odpowiedzialnych, fajnych młodych ludzi do nas trafiało ;)
Martyna, mimo że chciała francuza , bardzo przejęła się losem Soni i zastanawiala się bardzo krótko nad tym czy ją przygarnie. A to zastanawianie wynikało wyłącznie z tego, że nie znała zbyt dobrze rasy i bała się, że nie podoła z buldogiem angielskim.
Jeśli ktoś chce pomóc naprawdę to faktycznie patrzy tylko na dobro psa. Nie na wiek, nie na wygląd... po prostu pomaga :D


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt sty 19, 2018 9:16 am 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 08, 2015 11:03 pm
Posty: 9806
Lokalizacja: Szczecin
i tak właśnie powinna wyglądać adopcja, powinno się patrzeć na dobro psa, to my jesteśmy dla nich a nie one dla nas, my musimy im wynagrodzić to co spotkało je w przeszłości!
Brawa dla Jabluszko112 za super postawę :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt sty 19, 2018 12:17 pm 


Marynarz


Dołączył(a): Śr maja 31, 2017 11:08 am
Posty: 94
Powodzenia dla was ;) będzie dobrze


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt sty 19, 2018 12:34 pm 


Mechanik pokładowy


Dołączył(a): Wt kwi 12, 2016 12:04 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Poznań
To może Minnie? Piękne imię! I skoro dostrzegliście taką plamkę to znak :lol:

Czekamy z niecierpliwością na wieści od weta. Oby tylko łapki były do naprawy.

Trzymam kciuki!

_________________
W moim sercu, jak na kanapie - rozłożył się buldog i chrapie...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt sty 19, 2018 12:54 pm 


Mechanik pokładowy


Dołączył(a): Wt kwi 12, 2016 12:04 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Poznań
Dobra, Nika mówi, że to ona zauważyła plamkę w kształcie Minnie...Zatem Nika zostajesz matką chrzestną Minnie :D

_________________
W moim sercu, jak na kanapie - rozłożył się buldog i chrapie...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt sty 19, 2018 1:06 pm 


Dom Fundacyjny


Dołączył(a): Śr cze 01, 2016 7:32 pm
Posty: 6807
Lokalizacja: Poznań
:lol: :lol: :lol:
Kurde, nie wiem czy mnie stać na kolejnego chrześniaka ;)

_________________
https://www.facebook.com/LuckyPugfromSAB
www.lucekimulan.blogspot.com

Obrazek

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt sty 19, 2018 2:11 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): So gru 30, 2017 2:52 pm
Posty: 27
Lokalizacja: Łomża
Dzisiaj czeka nas nieplanowana wizyta u wet, niestety podejrzenie ropomacicza. Trzymajcie kciuki oby było to tylko zwykłe zapalenie pęcherza :(
Monia dzięki za tak mocne i budujące słowa :*


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 pasażer


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL